В Університеті відбулася регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому на навчання вступників у 2016 році

22 червня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому на навчання вступників у 2016 році. У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України та працівники вищих навчальних закладів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької і Тернопільської областей.

Нараду відкрив Ректор Університету,  професор Володимир Мельник, відзначивши важливість та актуальність проведення такого заходу. «Сьогодні ми маємо нагоду обговорити злободенні питання, які стосуються вступної кампанії 2016 року, проаналізувати нюанси та нововведення, а також поставити запитання представникам Міністерства освіти і науки України», – зазначив Володимир Петрович.

Про особливості вступної кампанії 2016 року представникам вищих навчальних закладів розповів директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров.

За словами Олега Ігоровича, Міністерство освіти і науки України цьогоріч запроваджує низку реформ, спрямованих на спрощення системи вступу до вищих навчальних закладів і покращення роботи ВНЗ під час вступної кампанії.

Зміни, зокрема, стосуються переліку спеціальностей, подання документів, конкурсних предметів, ліцензування аспірантури, квотування держзамовлення та налагодження механізмів вступу абітурієнтів із тимчасово окупованих територій.

Під час наради учасники  ознайомилися із проектом Державного замовлення, а також із деталями прийому, вступу та зарахування абітурієнтів.

Крім того, за словами Олега Шарова, МОН України у вступній кампанії 2016 року керується принципом «Громадяни – рівні! Обставини – різні», який зумовлює регулювання об’єктивних обставин і нюансів під час вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів.

Серед актуальних питань, які порушували учасники наради – квотування, вступні іспити і ЗНО, проблеми автоматичного розміщення, адресність розміщення держзамовлення та інші нюанси, над урегулюванням яких працювало Міністерство освіти і науки України.

Заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Стрелюк під час наради проаналізувала підсумки зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році. За її словами, основними тенденціями, які простежувалися цього року, стало скорочення кількості учасників ЗНО та перерозподіл уподобань абітурієнтів між предметами ЗНО. Зокрема, у 2016 році збільшилась кількість учасників тестування з історії України та англійської мови, натомість зменшилася кількість вступників, які обрали для тестування фізику, хімію, біологію і математику.

Про особливості роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти розповів начальник центру технічної підтримки ДП «Інфоресурс» Сергій Місюра. У своєму виступі Сергій Миколайович зосередив увагу на розширенні функції ЄДЕБО впродовж останніх років та проаналізував недоліки, які виникають при роботі вищих навчальних закладів у Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Також зазначимо, що директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров відповів на численні запитання представників вищих навчальних закладів щодо особливостей вступу та подальших реформ, які найближчим часом реалізовуватиме Міністерство освіти у науки України. Загалом представники МОН оптимістично дивляться на процес реформування освітньої галузі і переконані, що реалізація поточних напрацювань сприятиме активному розвитку системи вищої освіти в Україні.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото