В Університеті відбувається Літня Академія «НАТО в умовах новітніх ризиків»

Упродовж 1-3 липня 2015 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Центром міжнародної безпеки та партнерства й Центром інформації та документації НАТО в Україні відбувається Літня Академія «НАТО в умовах новітніх ризиків» (NATO in a New Risky Environment: Current and Future Challenges).

Урочисте відкриття Академії відбулося 1 липня 2015 року в Дзеркальній залі Університету. «Сьогодні маємо можливість обговорити питання стратегії розвитку НАТО і проаналізувати українські реалії, – звернувся з вітальним словом до учасників Академії Ректор Університету, професор Володимир Мельник. «У таких умовах ми спостерігаємо дві метаморфози: від переконання один одного у доцільності розширення НАТО й імплементації його стандартів у мілітарне та політичне життя України до механізмів реалізації цих планів у найкоротший час. Час декларацій уже минув, а відтак, ми повинні обговорити конкретні кроки, аби Україна стала повноцінним членом Альянсу», – зазначив Володимир Петрович.

До вітальних слів долучився генерал-лейтенант, Ректор Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук: «Сьогодні наше життя наповнюється фронтовим змістом й доцільністю існування держави України, що безпосередньо стосується теми сьогоднішньої зустрічі. Україна, яка зробила свій вибір на користь цивілізованого європейського вектору розвитку, бере участь у боротьбі з імперським зазіханням на світовий повоєнний устрій. І, як засвідчує історія нашої держави, ми платимо за це найвищу ціну – віддаємо життя наших воїнів-героїв – мирних жителів Донеччини і Луганщини, наших земляків і братів». «У кожному із нас б’ється серце українського воїна, і нам не залишається нічого іншого, окрім перемоги у цій непростій боротьбі», – переконаний Павло Ткачук. Ректор зазначив, що «у цьому контексті зросла роль Академії сухопутних військ, яка забезпечує підготовку фахівців Збройних Сил України відповідно до стандартів НАТО».

Учасників Літньої Академії «НАТО в умовах новітніх ризиків» привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка: «Сьогодні на цій зустрічі присутні люди різних поколінь, які, відповідно, по-різному сприймають НАТО та його особливості. Наше головне завдання – знайти точки дотику між усіма генераціями українців і пояснити доцільність колективної системи безпеки. Потрібно запропонувати правильні моделі та месиджі, які б об’єднували все українське суспільство довкола цього питання».

Директор Центру Інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська під час свого виступу зазначила, що «основна робота Центру полягає у поширенні об’єктивної і правдивої інформації про Альянс за допомогою круглих столів, конференцій і форумів». «Ця академія стане прикладом нових підходів, бачень і розуміння НАТО та його функцій. Тут присутні експерти, які візьмуть участь у цікавих, змістовних дискусіях і дебатах щодо роботи Альянсу», – резюмувала Наталія Немилівська.

«Військова агресія – це реальність, у якій ми живемо. До слова, окупація грузинських територій 2008 року засвідчила те, що Російська Федерація не приймає загальнолюдських цінностей та посягає на світовий повоєнний устрій. Такий розвиток подій, безумовно, змушує задуматися над колективною системою безпеки. Я переконаний, що за підтримки іноземних партнерів і взаємної підтримки, Україна та Грузія подолають усі труднощі на своєму шляху і стануть частиною розвиненого демократичного світу», – висловив оптимістичні сподівання Старший радник Посольства Грузії в Україні Олександр Кіпіані.

В.о. декана факультету міжнародних відносин Університету Ігор Бик зазначив, що «проведення Літньої Академії є честю для нашого вишу та водночас це – визнання роботи, яку проводимо щодо сфери розвитку та пропаганди євроатлантичних цінностей». «У цьому контексті варто відзначити, що відносини між Україною і НАТО розвивалися з моменту її Незалежності. Україна є своєрідним містком між Східною та Західною Європою, а відтак, враховуючи її стратегічну позицію, добрі взаємовигідні стосунки між нашою державою і НАТО є надзвичайно важливими для утримання міжнародного миру та стабільності, а особливо в час російської агресії», – переконаний Ігор Степанович.

Також декан зазначив, що «факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка має давні напрацювання у співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні. Завдяки цьому співробітництву студенти з різних країн світу мають можливість зустрічатися й обговорювати актуальні питання євроатлантичної інтеграції».

До вітальних слів долучився Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща (2010-2014 рр.), професор, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Маркіян Мальський: «Ті актуальні питання, які ми обговорюємо під час Літньої Академії, упродовж п’яти років привертають увагу громадськості та преси, адже тут, у Львівському університеті, відбувалися зустрічі з питань світової безпеки за участю студентів із різних країн світу та фахівців із міжнародних відносин». Маркіян Зеновійович зазначив, що «Україна, перебуваючи на справжньому фронті боротьби за свою незалежність та суверенність, шукає партнерів у всьому світі задля допомоги та колективного захисту».

Літня Академія «НАТО в умовах новітніх ризиків» продовжила роботу у форматі пленарного засідання та круглих столів, під час яких учасники обговорили ключові питання сучасного глобального порядку, обмінялися міркуваннями щодо НАТО як відповіді на кризу в Україні й проблеми безпеки, роль OSCE SMM в останніх подіях в Україні, еволюції викликів у системі сучасної безпеки, нюансів російської агресії тощо.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото