В Університеті відбуваються традиційні Різдвяні дискусії

На кафедрі теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка упродовж 11-12 січня 2017 року проводять традиційні Різдвяні дискусії. У цьогорічній програмі передбачені понад 20 наукових доповідей про найактуальніші проблеми сучасної фізики, астрономії та математики.

Під час пленарного засідання професор Михайло Зарічний наголосив, що Різдвяні дискусії є однією з найважливіших наукових подій, які відбуваються на початку року у Львівському університеті. Свою доповідь Михайло Михайлович присвятив самоподібним ідемпотентним мірам.

Також учасники наукового зібрання заслухали доповідь професора Олега Держка про квантові фазові переходи і парадигму Ландау-Гінзбурґа.

Керівник Лабораторії статистичної фізики складних систем ІФКС НАН України Юрій Головач виступив із доповіддю «Міста і закони», в якій проілюстрував як застосовують фізику складних систем у вивченні, аналізі і прогнозуванні функціонування мегаполісів і міст. За його словами, місто як складна система  складається з багатьох взаємодіючих частин (агентів) і має прояви колективної поведінки, що не є простим наслідком поведінки його окремих компонентів.

Після перерви роботу науково зібрання продовжила доповідь директора Астрономічної обсерваторії Університету Богдана Новосядлого, присвячена темі космологічної сталої, темній енергії та великим порожнинам.

Завершилось пленарне засідання виступом молодшого наукового співробітника кафедри теоретичної фізики, кандидата фізико-математичних наук Андрія Кузьмака про геометрію многовидів, згенерованих операторами групи Лі.

У наступній секції Різдвяних дискусій взяли участь професор Іван Вакарчук, аспіранти кафедри теоретичної фізики та інші науковці Університету.

Сьогодні, 12 січня 2017 року, науковці дискутуватимуть про: спінові структури на гексагональній гратці з трикутних драбинок у моделі з двома сортами спінів: «трикутні структури»; топологічні фази у періодично збурюваних системах; фізичні процеси в суперконденсаторах та проблему підвищення ефективності ємнісного та псевдоємнісного накопичення електричної енергії; вільні еніони у границях бозе- та фермі-статистики; термодинамічні величини газу низької густини у слабонерівноважному теплопровідному стаціонарному стані в циліндричній та сферичній конфігураціях; формування перших молекул у ранньому Всесвіті.

У другій половині дня вчені розглядатимуть тверде тіло як дію на відстані, обговорюватимуть дослідження білків методом комп’ютерних симуляцій тощо.

Після урочистого закриття Різдвяних дискусій запланований святковий концерт.

Світлини: Олександри Чури Більше фото