В Університеті відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики

Соціолінгвістика – це навчальна дисципліна, яка розглядає різні аспекти взаємодії мови і суспільства та вивчає соціальні чинники, що впливають на розвиток мови. Попри актуальність даного предмету, соціолінгвістику вивчають не у всіх вишах України. Філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка сьогодні єдиний, де викладаютьусі дисципліни соціолінгвістичного циклу. Студенти Університету мають можливість слухати лекції з теорії соціолінгвістики, історії соціолінгвістики й досліджувати питання мовної політики. Саме тому цей заклад є базовим для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень із соціолінгвістики.

З вітальним словом до учасників конкурсу звернулись в.о. декана філологічного факультету, доцент Василь Будний, члени журі – професор кафедри загального мовознавства Галина Мацюк (яка викладає в Університеті соціолінгвістичні  дисципліни), завідувач відділу соціолінгвістики Інституту української мови НАН України, старший науковий співробітник Ангеліна Пономаренко, завідувач відділу української філології Національного науково-дослідного інституту українознавства, професор Світлана Соколова, доцент кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка Ірина Брага, доцент кафедри української мови Харківського національного університету імені Василя Каразіна, а також доцентикафедри загального мовознавства Леся Дуда, Адріана Чучвара, Оксана Трумко.

Галузева конкурсна комісія провела рецензування 24 студентських наукових робіт із 16 вишів України. Так, у конкурсі взяли участь студенти із Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, Національного транспортного університету, Херсонського державного університету,Університету банківської справи Національного банку України, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Національного університету «Острозька академія», Київського університету імені Бориса Грінченка, Миколаївського національного університету імені Володимира Сухомлинського й інших навчальних закладів.

Цьогорічна тематика доповідей молодих науковців стосувалась питань взаємозв’язку соціолінгвістики з іншими науковими дисциплінами, мовної політики та мовної ситуації, теоретико-методологічних аспектів соціолінгвістики, взаємодії мови й політики та мови і культури, проблеми соціальної диференціації мови, а також соціальних аспектів тексту й комунікації.

На підставі відкритого обговорення наукових робіт і наукових доповідей учасників науково-практичної конференції галузева конкурсна комісія вирішила визнати претендентами на нагородження дипломом І ступеня дослідження Дар’ї Ященко «Мовні маніпулятивні технології у текстах друкованих ЗМІ в умовах інформаційної війни» (Київський національний університет імені Бориса Грінченка) та Христини Козак «Ознаки поняття інформаційна війна в соціолінгвістиці» (на матеріалі газети «Новороссия» за 2014-2015 рр. (Львівський національний університет імені Івана Франка).

Дипломом ІІ ступеня нагороджена Марія Хомишин (Львівський національний університет імені Івана Франка) за роботу «Розвиток теорії соціолінгвістики: обґрунтування взаємодії мова-ціннісні орієнтації в суспільстві» (на матеріалах ЗМІ, програм і гасел політичних партій за 2013-2015 рр.).

Дипломом ІІІ ступеня були відзначенні дослідження Мар’яни Снятковської «Розробка та дослідження автоматизованої системи лінгвістичного аналізу текстів» (Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля), Лідії Романчишин «Білінгвізм у студентському середовищі» (на матеріалі Херсонського державного університету (Херсонський державний університет), Євгенії Гадецької «Концепт «ми» та «війна» в мовній свідомості дітей 9-13 років» (Харківський національний університет імені Василя Каразіна) та Василя Сороки «Мовна свідомість українців: еволюція» (Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України).