«Будьмо знайомі!»: концерт для першокурсників

6 жовтня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся концерт для першокурсників «Будьмо знайомі».

Основне завдання заходу – ознайомити студентів із мистецькими колективами Центру культури і дозвілля Університету та показати, що студентське життя – яскраве та цікаве, щедре на добрих друзів та різноманітне на події та подорожі.

Першокурсників привітав капелан Університету Тарас Островський та закликав до спільної молитви. Ведучі – студенти Олег Корейба та Анна Швидь розпочавши концерт, запросили на сцену Народну капелу бандуристок «Зоряниця» та її незмінного керівника Зиновію Сичак. «Капелі – 33 роки, учасниці – студентки різних факультетів, які вміють та мають бажання грати на бандурі. Нечуваною любов’ю капела користується у поляків та французів, хоча географія їхніх гастрольних поїздок чимала: бандуристки виступають як в Україні, так і у Білорусі, Болгарії, Бельгії, Голландії, Німеччині, Литві й Хорватії», – зазначили ведучі. А відтак, для першокурсників «Зоряниця» виконала композицію «Рідна мати моя» на слова Андрія Малишка, «Токату» Поля Моріа, «Yesterday» Пола Маккартні та українську народну пісню «Ой летіли гусоньки».

Під час концерту на сцені Актової зали також виступив колектив «Барва» під керівництвом Марії Заблоцької. Учасниці гурту виконували музичні композиції в автентичній манері, зберігаючи музичні та діалектичні особливості пісні, що не потребує жодної композиторської обробки. Для студентів дівчата виконали українські пісні «Ой на горі жита много», «Копав, копав криниченьку» та «Ой гай, гай зелененький».

Від сьогодні першокурсники вже знають, що у Львівському університеті співають не лише студенти, а й викладачі. Під час концерту вони мали змогу почути неординарне виконання українських народних пісень Заслуженої хорової капели України «Боян» імені видатного майстра хорової справи Євгена Вахняка під керівництвом диригента Віталія Чучмана. Колектив проникливо виконав музичні композиції «Завтра в далеку дорогу» в обробці Б. Дерев’янка, «Вийди, Грицю, на вулицю» в обробці О. Кошиця та «Горіла липка» в обробці А. Кос-Анатольського.

«У «сезон» зубріння і безсонних ночей – найлегший і найдоступніший спосіб зробити цей період менш стресовим і більш ефективним – слухати класичну музику. Це підтверджують і результати низки академічних досліджень», – зазначили ведучі. А відтак, першокурсники під час концерту мали нагоду почути виконання музичних розважальних композицій від Народного камерного оркестру під керівництвом заслуженого працівника культури України Романи Бурко: «Танго» Карлоса Гарделя, «Регтайм» Скота Джопліна та саундтрек, який написав німецький композитор Клаус Бадельт до фантастичного пригодницького фільму американського режисера Гора Вербінськи «Пірати Карибського моря».

Народний ансамбль сучасного танцю «Fantazy» під керівництвом Валерії Максименко подарував першокурсникам запальний танцювальний мікс за постановкою Віри Бакун, а Студентський чоловічий хор під керівництвом Святослава Гоби на сцені Актової зали виконав світові хіти Пола Маккартні «Yesterday» та «Les Champs Elysees» Джо Дассена.

Під час концерту студенти також мали можливість ознайомитися із творчістю чарівного колективу Університету – талановитого Народного дівочого хору «Ліра», керівником та диригентом якого є Оксана Мельничук, хормейстер – Марія Сабан. Дівчата виконали музичну композицію «Sit down, servаnt» в обробці Роберта Шоу, солістки – Анастасія Попеско та Маргарита Яшалова, українську народну пісню «Тече річка», «Не сходило вранці сонечко» в обробці Івана Бідака та колоритну пісню народу Зулу «Sia hamba».

Молоді студенти-першокурсники також були вражені яскравими виступами колективу, який демонструє самобутній фольклорний колорит західних етнографічних районів України, атмосферу різнобарвного народно-театралізованого дійства не лише на університетських сценах, але й вражає глядачів Європи й за океаном – Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», диригент якого – Тетяна Когут, балетмейстери – репетитори – Ігор Савицький та Катерина Михайленко, а керівник оркестру – Іван Никорович. Колектив виконав танець «Водичанські наспіви», музичні композиції «Чиє ж то полечко» А. Кос-Анатольського та «Ой заграли музики» Б. Дерев’янка, а також «Заключне купало» Є. Станковича. А вокально-хореографічна композиція «Бойківські забави» у виконанні «Черемошу» перенесла глядачів на високогірні карпатські полонини.

Окрім вищезазначених колективів, у концерті для першокурсників «Будьмо знайомі» взяв участь молодий Гурток естрадної пісні під керівництвом Богдана Кокотайла. Студенти Анна Гирик, Ольга Костюк та Юрій Горін виконали всесвітньовідому ліричну композицію «Shape of me heart» та запальну композицію «Я не той, хто тобі потрібен». Також із піснею «Букет моїх пісень» виступила студентка 5 курсу факультету управління фінансами і бізнесом Ілона Гавдульська.

«Не марнуйте свого часу! Поспішайте поповнити мистецькі лави нашого Університету», – закликали першокурсників ведучі.