В Університеті відбувся концерт-лекція, присвячений Миколі Леонтовичу

15 березня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся концерт-лекція «Прилетіла ластівочка», присвячений видатному українському композитору Миколі Леонтовичу.

Під час музичного вечора, в якому головними учасниками були студенти факультету культури і мистецтв 1-5 курсів, усі присутні мали змогу ознайомитися із життям і творчістю відомого українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога, автора широковідомих обробок українських народних пісень.

Ведуча вечора старший викладач кафедри музикознавства Ольга Кушніренко зазначила, що основа музичної спадщини Миколи Леонтовича – хорові мініатюри – обробки українських народних пісень, які й сьогодні виконують хори в Україні і за кордоном. Крім того, ведуча відзначила широку тематику музичних творів композитора, адже вона надзвичайно різноманітна – це обрядові, побутові, церковні, історичні та інші пісні, які зараз є класикою хорового співу.

Тож, під час лекції-концерту слухачів зачаровували голоси хорових колективів усіх курсів факультету культури та мистецтв, які виконали неперевершені музичні твори на обрядову, побутову та релігійну тематику в обробці Миколи Леонтовича.

Також студенти дивували слухачів неймовірним виконанням фрагментів з опери «На Русалчин Великдень», яку створив Микола Леонтович за мотивами казки Бориса Грінченка.

Завершився концерт спільним виконанням однієї із найпопулярніших у світі різдвяних пісень – «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича.