В Університеті відбувся круглий стіл «Об’єднана територіальна громада – новий працедавець на ринку праці»

1 червня 2017 року Відділ сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Львівського національного університету імені Івана Франка та ГО «Молода Дипломатія» спільно з Офісом реформ при Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України у рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) організували круглий стіл «Об’єднана територіальна громада – новий працедавець на ринку праці».

У заході взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Львівщини, викладачі, студенти та аспіранти Університету.

Децентралізація влади, яку у 2015 році розпочали впроваджувати в Україні, передбачає утворення на місцевому рівні базових ланок місцевого самоврядування – об’єднаних територіальних громад сіл, селищ та міст. Об’єднана територіальна громада має представницький орган – місцеву раду та виконавчі органи ради, які мають повноваження розпоряджатися основними місцевими ресурсами, управляти усіма базовими ланками місцевого життя і впливати на місцевий економічний розвиток.

Більшість громад готові залучати на роботу молодих активних фахівців зі знаннями, що відповідають сучасному станові розвитку України, ідеями та готовністю змінювати країну на місцях. Потреба у фахівцях є у всіх напрямах роботи: право, фінанси, місцевий економічний розвиток, залучення інвестицій та супровід нових проектів, інженерні спеціальності, управління в культурі та освіті, архітектура та земельні відносини.

Секретар Мостиської міської ради ОТГ Богдан Курцеба навів приклад, коли працівниками у новоутворених органів в міській раді стали молоді люди, які нещодавно закінчили університети. За його словами, керівництво громади не шкодує про таке рішення.

Голова Заболотцівської ОТГ Марія Дискант запросила молодь приїхати у її громаду, щоб на власні очі переконалися, як вже зараз силами небайдужих людей змінюється місцева сільська громада.

Кадровими потребами об’єднаних громад ділилися також Іван Оліяр та Оксана Романів із Гніздичівської ОТГ, Богдан Барабаш із Грабовецької ОТГ, Уляна Максимишин із Жовтанецької ОТГ. Усі вони зазначали, що очікують від молодих працівників ідей, нестандартних підходів до вирішення питань та активної життєвої позиції.

Галина Гречин, консультант з правових питань у Львівській області проекту «ПУЛЬС» при Львівському РВ АМУ, зазначила, що серед основних переваг працевлаштування в органах місцевого самоврядування є робота за місцем проживання, офіційне працевлаштування (соціальний пакет — відпустки, виплати, пов’язані з відпустками, лікарняними, грошові соціальні виплати), можливість кар’єрного росту, можливість безкоштовного підвищення кваліфікації (тренінги, семінари, стажування та обмін досвідом за кордоном), отримання практичного досвіду в управлінні громадою, активна участь у розвитку громади та підвищенні добробуту громадян.

Активну участь в обговоренні також брали викладачі факультету управління фінансами та бізнесу Університету Іванна Мищишин та Ольга Сич які запропонували допомогу щодо написання проектів стратегічного розвитку, проведення спільних обговорень з приводу фінансово-економічного розвитку новостворених громад. Завідувач кафедри бібліотекознавства і бібліографії факультету культури та мистецтв Наталя Демчук закцентувала увагу на особливостях та проблемах культурно-просвітницької роботи у територіальних громадах, вказавши на необхідність залучення до діяльності громад нових професійних працівників, які усвідомлюють суть культурного просвітництва.

Також учасники відзначили необхідність залучення територіальних громад до профорієнтаційних заходів Університету з метою поширення інформації про нові спеціальності та високий рівень навчання студентів, які згодом зможуть реалізувати свій потенціал на користь громади.

Представники лабораторії практичного права юридичного факультету зазначили, що територіальна громада може звертатися до них за кваліфікованою юридичною консультацією та отримати ґрунтовну допомогу у вирішенні правових питань.

Студенти та аспіранти Університету, які брали участь у круглому столі, також долучалися до обговорення, висловили своє зацікавлення щодо можливостей працевлаштування в об’єднаних територіальних громадах, подавали ідеї щодо написання проектів стратегій розвитку.

 Керівник Відділу сприяння працевлаштуванню випускників та студентів Львівського національного університету імені Івана Франка Ірина Сновидович зазначила, що дискусії та обговорення щодо нових можливостей для працевлаштування студентів є просто необхідними, адже молодь має безліч енергії та нових динамічних і продуктивних ідей, які зараз, на жаль,не завжди вдається інтегрувати у процес прийняття рішень на місцях. Молодих спеціалістів необхідно залучати до активних процесів об’єднання територіальних громад, їхнього розвитку та діяльності.

На завершення представників територіальних громад запросили взяти участь у Форумі кар’єри, який відбудеться 5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а також долучитися до роботи Дискусійного клубу на тему «Чи є місце молоді України у Європейському просторі?»

Світлини: Олександри Чури Більше фото