В Університеті відбувся майстер-клас із писанкарства

Уже традиційно у Чистий четвер в Інституті франкознавства Львівського університету заступник декана філологічного факультету, майстриня Ірина Кметь провела майстер-клас із писанкарства. Цьогоріч захід відбувся 5 квітня й об’єднав у прагненні поринути у містерію писанкарства не лише студентів та працівників Університету, а й усіх охочих, серед яких були навіть гості  з Японії і Туреччини.

Під час майстер-класу Ірина Кметь розповіла про історію, сакральне значення і таємниці писанкування, акцентуючи, що писанка є давнім артефактом української культури, на якому переплелися традиції і вірування багатьох поколінь українців. Також майстриня додала, що писанкарство існує в багатьох країнах світу, але саме в Україні регіональний колорит, відображений у лініях орнаментів, у кольорах писанок, зацікавлює, викликає щирий подив та захоплення і робить писанку чи не одним із основних національних символів нашої країни.

Окрім того, Ірина Федорівна зазначила, що в Україні писанку прийнято сприймати як оберіг, який додає сил, наснаги, здоров’я й автору творіння і тому, кому ми цю писанку даруємо.

Надалі майстриня ознайомила присутніх із особливостями орнаменту та колористикою традиційної писанки і допомогла усім поринути у захопливий і по-справжньому особливий процес – створення Великодньої Писанки.