В Університеті відбувся молодіжний форум, присвячений питанням безпечної і стабільної Європи

20 жовтня 2017 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Безпечна і стабільна Європа: погляд молоді». Організаторами заходу є Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр міжнародної безпеки та партнерства і Центр інформації та документації НАТО в Україні. Участь у науковому зібранні взяли як студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України, так і досвідчені науковці, аналітики і дипломати.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства, доцент факультету міжнародних відносин Роман Вовк, який наголосив, що саме від молоді залежить безпекове середовище України та Європи. За його словами, основною метою заходу є необхідність донести до суспільства погляд молоді на майбутнє безпечної та успішної Європи.

Надзвичайний і Повноважний Посол України, декан факультету міжнародних відносин, директор Центру міжнародної безпеки та партнерства, професор Маркіян Мальський акцентував увагу на важливості заходу, зазначивши, що питання, які винесені на обговорення, становлять основу для подальшого успішного розвитку цивілізованого світу.

«Нам усім потрібний погляд молоді на ті процеси, які зараз відбуваються у світі, на ті механізми, які ми можемо застосувати, щоб запобігати конфліктам», – зазначив Маркіян Мальський, додавши, що у сучасному світі існує дуже багато загроз, а отже людство потребує нових підходів для гарантування свого подальшого поступу.

«З тими підходами, які ми використовуємо, а вони мають величезний спектр політичних, практичних, дипломатичних, експертних оцінок, сьогоднішнє покоління заледве здатне ефективно долати протиріччя, котрі виникають у суспільствах між державами і блоками держав. А тому ваш погляд повинен бути креативним і спрямованим на те, щоб знайти те, чого не може дати теперішній механізм розв’язання конфліктів», – наголосив декан факультету міжнародних відносин, звертаючись до молоді.

Також Маркіян Мальський побажав учасникам форуму «бути розкутими у думках і висловленні власної позиції» і закликав молодь сміливо репрезентувати свою позицію перед світовими лідерами.

Директор ЛКП «Львівське конференц-бюро» Ліна Остапчук побажала організаторам форуму активно його розвивати і перетворювати захід на міжнародний майданчик для інтелектуальних дискусій.

До вітальних слів також долучилися представник Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, полковник Василь Панасюк і директор Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук.

Надалі учасники заходу обговорили ключові аспекти безпекової ситуації в Україні, Європі та світі. Зокрема, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, один із провідних українських аналітиків Григорій Перепелиця представив доповідь «Російсько-український конфлікт в умовах трансформації європейської системи безпеки», а директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова проаналізувала становище і роль НАТО в умовах гібридних загроз у Європі.

Також наукові доповіді та презентації представили інші учасники заходу, серед яких – провідні вчені у сфері міжнародних відносин та безпеки, а також студенти і молоді науковці.

Додамо, що презентації студентів та аспірантів відображали бачення і розуміння молодим поколінням понять безпеки та можливих загроз у Європі, а також погляд на місце України у європейській системі безпеки.