В Університеті відкрили сучасну комп’ютерну лабораторію

За підтримки компанії «N-iX» на факультеті прикладної математики та інформатики почала функціонувати сучасна комп’ютерна лабораторія. Інноваційна лабораторія містить десятки нових комп’ютерів, проектор, меблі та акустичну систему для максимально комфортного і продуктивного навчання студентів Університету.

Як повідомляє Lviv IT Cluster, під час офіційного відкриття лабораторії представники компанії «N-iX» поділилася зі студентами факультету прикладної математики та інформатики корисними порадами, розповіли, як працює ІТ-бізнес в Україні і які очікування мають компанії від молодих фахівців.

Компанію «N-iX» заснував випускник Університету Андрій Павлів у 2002 році. За словами Delivery директора компанії, Юрія Кушли, для того, щоб заснувати компанію потрібно велике бажання та ініціативність. На сьогодні «N-iX» налічує більше 700 працівників та є однією з українських компаній, яка найшвидше розвивається. Офіси компанії окрім Львова, присутні також в США, Польщі та Швеції.

Юрій Кушла наголосив, що зазвичай студентам та молодим програмістам бракує  загального розуміння бізнесу і своєї ролі в проекті. Він додав, що програміст має розуміти проект в цілому і бути готовим зробити не лише свою частину роботи, але й взяти відповідальність за інші процеси.

Починати працювати студенти можуть на останніх курсах навчання в Університеті, головне – навчитися поєднувати процес здобуття освіти і роботу. Проте, цікавитись сучасними технологіям та новими напрямками в ІТ студентам радять постійно, а також обирати «свою» мову програмування, програмувати та створювати власні стартапи.

Найважливіше це те, підсумував Юрій Кушла, що в ІТ треба бути готовим постійно вчитися, адже технології змінюються й удосконалюються надзвичайно швидко. Онлайн-курси, тренінги та воркшопи всередині компанії та ззовні доведеться проходити упродовж всієї кар’єри, щоб безперервно удосконалюватися.

Світлана Сич, Talent Acquisition Lead компанії, розповіла про процес прийому на роботу студентів, тобто програмістів без комерційного досвіду роботи. Розпочати кар’єру в ІТ, студенти можуть подавшись на посаду trainee, яка передбачає роботу з ментором протягом перших трьох місяців, реальні завдання, задачі та навчання. Така позиція ідеально підійде ще недосвідченим студентам і дасть змогу зсередини побачити як працюють ІТ-компанії.

Досвідчений рекрутер порадила студентам, для початку, вдосконалити знання англійської мови і грамотно скласти резюме, адже це перша інформація про особу, яку бачить роботодавець

Також важливою є комунікація. Навіть інтровертам доведеться мати справу не лише з комп’ютером та кодом, але й із замовником під час customer interview, лідером своєї команди та колегами. Вміння спілкуватися та знаходити вихід з будь-якої ситуації на проекті – велика перевага в очах роботодавця.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото