В Університеті відкрили виставку «Особистість vs. Тоталітаризм»

Меморіальний музей «Територія Терору» 30 листопада 2015 року презентував у Львівському національному університеті імені Івана Франка виставку «Особистість vs. Тоталітаризм».

В експозиції представлено вісім життєвих історій українців, колишніх політв’язнів, які постраждали від нацистського й радянського тоталітарних режимів, зафіксованих у їхніх біографіях, фрагментах спогадів, світлинах і документах.

Окрім документальних свідчень, життєвих історій окремих людей, на стендах розміщено інформаційні матеріали про історію перебування Галичини в складі авторитарної Польщі (1919–1939), тоталітарних СРСР (1939–1941, 1944–1991) та Німеччини (1941–1944), а також про особливості комунізму й нацизму.

Незважаючи на репресії радянського та нацистського тоталітарних режимів, ці люди не зрадили своїм поглядам і переконанням, а зайняли активну громадянську позицію і вже після того, як Україна стала незалежною. Навіть в умовах тюрем і виправно-трудових таборів вони не падали духом – організовували культурні гуртки, ставили вистави, співали, писали вірші, дотримувались національних традицій, відзначали українські свята і розвивалися духовно.

За словами координатора виставки, завідувача інформаційно-освітнього відділу Меморіального музею «Територія Терору» Людмили Левченюк, «ідея виставки виникла з бажання показати людей-політв’язнів як особистостей, на яких у тоталітарні часи та й донедавна ставили кліше «бандерівці». Усі знають це слово, але не завжди знають, хто насправді ці люди, що впливало на особливості їхнього становлення та формування позиції».

Виставка триватиме до 11 грудня 2015 року й усі охочі та зацікавлені можуть оглянути експозицію.