В Університеті відзначили 25-річчя співробітництва і партнерства України та Австрійської Республіки

10 лютого 2017 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась конференція «Україна – Австрія: 25 років співробітництва та партнерства».

Під час відкриття заходу присутніх привітав Надзвичайний і Повноважний Посол України, декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський: «Сьогодні ми відзначаємо дату, яка є знаменною для взаємовідносин двох помітних на європейській політичній арені держав – Австрії та України. З цієї нагоди ми запрошуємо до дискусії на теми нашого спільного історичного минулого та політичного сьогодення».

«Говорять, що минуле конфігурує майбутнє. Хотілося б, щоб тісна співпраця України й Австрії в минулому і динамічний розвиток взаємовідносин між нашими країнами сьогодні сприяли інтенсифікації академічних та культурних обмінів і з часом лише посилювалася», – зазначила у вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька.

До вітань долучилися заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк і заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, які відзначили вагомі здобутки 25-річної дипломатичної співпраці України та Австрії.

Зазначимо, що день проведення конференції співпав з іншою знаменною подією – відновленням діяльності Почесного Консульства Австрії у Львові. Відтак, торговий представник Посольства Австрійської Республіки в Україні Герман Ортнер, привітавши учасників конференції, відзначив важливість відновлення роботи Консульства, яке, за його словами, сприятиме поглибленню дипломатичних відносин між країнами. Герман Ортнер також наголосив на культурній близькості двох народів, висловивши сподівання на подальший розвиток співпраці.

Про історію становлення дипломатичних відносин України та Австрії розповів керівник представництва Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський, зауваживши, що відновлення роботи Почесного Консульства припадає на 95-річчя із моменту започаткування дипломатичної присутності Австрії у Львові.

Почесний консул Австрійської Республіки у Львові Маркіян Мальський закликав присутніх пропонувати ініціативи, спрямовані на розвиток двосторонньої співпраці. «Обіцяю докладати зусиль, щоб ці ініціативи були реалізовані», – сказав він.

Надзвичайний і Повноважений посол Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер у вітальному слові наголосила на хорошій традиції взаємовідносин між Республікою Австрія та Україною і зазначила, що її країна була однією із перших держав, яка встановила дипломатичні відносини із незалежною Україною. Надзвичайний і Повноважений Посол висловила переконання, що у майбутньому культурна й економічна співпраця між країнами буде тільки поглиблюватися.

Після відкриття конференції учасники продовжили роботу на пленарному засіданні, де обговорили актуальні питання міжнародної співпраці. Зокрема, науковці й експерти зосередили увагу на проблемах і перспективах українсько-австрійського політичного співробітництва, військово-політичних та економічних аспектах відносин між Україною та Австрією, а також двосторонніх культурних відносинах між цими державами. Крім того, учасники обговорили питання «м’якої сили» у зовнішній політиці Австрійської Республіки, договірно-правової бази українсько-австрійських відносин та економічного співробітництва, інвестицій і торгівлі між цими країнами.

Організатори заходу – факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Посольство Австрійської Республіки в Україні, Центр міжнародної безпеки та партнерства, а також Почесне консульство Австрійської Республіки у Львові.

Додамо, що конференція є однією із серій наукових заходів, які відбуваються в Університеті з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною й іншими демократичними державами. Нагадаємо, що 2 грудня 2016 року у ЛНУ ім zvopaxc. Івана Франка відбулася конференція «Стратегічне партнерство в час кризи», присвячена 25-річчю визнання Республікою Польща суверенності та незалежності України