В Університеті відзначили День юриста

9 жовтня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Урочиста академія з нагоди Дня юриста. Професійне свято людей, покликанням яких є захист і служіння праву, об’єднало юристів, незалежно від галузі їхньої роботи, представників органів місцевої влади й адміністрації Університету.

Декан юридичного факультету Володимир Бурдін, звертаючись до учасників заходу, наголосив, що зараз, у час реформування правової системи України, до професії юриста прикута особливо пильна увага зі сторони суспільства. А відтак, Володимир Миколайович зазначив, що представники Львівської правничої школи завжди були взірцем фахівців зі стійкою системою національних цінностей і закликав колег надалі залишатися відданими принципам та ідеалам справжнього юриста.

Ректор Львівського Університету, професор Володимир Мельник, привітавши правників із професійним святом, наголосив, що саме від представників юридичної сфери залежить цивілізаційний поступ України.

«Зараз на нашу свідомість впливають багато факторів, пов’язаних, як з позитивними так і з негативними процесами в країні. Проте поволі кожен з нас починає усвідомлювати, що тільки від нас залежить подальший розвиток України. Також ми починаємо розуміти, що головним у житті держави є національний інтерес. Ще одним визначальним фактором, розуміння якого може змінити життя країни на краще, є необхідність побудови суспільства на основі всеохопного верховенства закону, бо без цього усі зміни і реформи перетворяться на фікцію», – зазначив Володимир Мельник,

Окрім того, Ректор Університету відзначив подяками працівників юридичного факультету, які зробили вагомий внесок у розвиток Львівської правничої школи.

До вітальних слів також долучилася директор Департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, заступник прокурора Львівської області Галина Борейко, голова Ради адвокатів Львівщини Богдан Павлишин, начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський і керівник територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека.

Кожен із гостей акцентував увагу на тому, що сучасні правники несуть особливо велику відповідальність перед суспільством і що саме Львівська правнича школа вдало поєднує багаті традиції й новаторські підходи, що дозволяє юридичному факультету бути хорошою базою для численних зустрічей й обговорень, присвячених напрацюванню шляхів реформування правової системи України.

Надалі заступник голови Львівського окружного адміністративного суду Віталій Мартинюк, звертаючись до студентів, розповів про принципи роботи і специфіку суддівської професії, а голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар подякував представникам юридичного факультету, які беруть активну участь у громадському житті Університету.

На завершення офіційної частини заходу завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор наголосив, що основною метою професії юриста є забезпечення миру і порядку у суспільстві.

Студенти юридичного факультету привітали усіх присутніх пісенним і поетичним словом.