В Університеті запровадять нові навчальні програми з вивчення інноваційних технологій

У вересні на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій  ЛНУ ім. Івана Франка запровадять чотири навчальні програми з вивчення інноваційних технологій.

Нові програми об’єднані під назвою Data Science&Intelligent Systems. Саме цю програму абітурієнти можуть обирати з першого курсу, а вже на другому курсі – окремий напрямок з чотирьох: Machine Learning&Artificial Intelligence, Data Analysis, Internet of Things та Smart Solutions&Intelligent Systems.

В.о. завідувача кафедри системного проектування факультету електроніки та комп’ютерних технологій Університету Роман Шувар зазначає, що основна мета нових програм – максимально наблизити підготовку  фахівців з інформаційних технологій до сучасних вимог ринку праці.

«Зараз наші місцеві ІТ-компанії починають розвивати нові напрямки роботи і виходити на ринок зі своїми власними продуктами, працювати не лише на аутсорс. Саме тому існує потреба у фахівцях таких напрямків, як Smart Solutions, Machine Learning, Data Scince. Студенти першого курсу вже будуть орієнтовані на те, що їм треба працювати над власними проектами, знатимуть, що таке командна робота, вдосконалюватимуть рівень англійської мови. Нам треба робити щось актуальне, те, що потрібно вже сьогодні. У нас зібрався колектив однодумців. Разом з ІТ-компаніями ми з обох боків працюємо над тим, аби отримати кращий результат», – зазначив Роман Шувар

Програми навчання поділені на три блоки: перший – фундаментальний, до якого входять базові предмети, такі як математика чи програмування. До другого блоку входять вже більш вузькоспеціалізовані предмети згідно з напрямком навчання. А до третього більш комунікаційні – командна робота, презентаційні навики тощо, якраз те, чого часто не вистачає ІТ-фахівцям на сучасному ринку праці.

Зазначимо, що над розробкою програми спільно працюють професори та викладачі Львівського університету та фахівці ІТ-індустрії, зокрема, працівники компаній PLVision, Global Logic, Epam та SoftServe. В планах, за фінансової підтримки ІТ Кластеру та ІТ-компаній, створити на базі програм нову навчальну лабораторію.

«Для Кластеру пріоритетним напрямком є вдосконалення освіти, запровадження нових програм навчання. Інвестиція в майбутніх професіоналів ІТ-сфери – це найкраща інвестиція, яку ми коли-небудь робили. Кількість ІТ-фахівців у Львові постійно зростає, тому рівень їхньої кваліфікації також має бути високий» – розповів СЕО Lviv IT Cluster Степан Веселовський.

Додамо, що Львівський університет стане першим державним ВНЗ в Україні, у якому студенти матимуть нагоду навчатися за напрямками Machine Learning та Intelligent Systems.