В Університеті завершила роботу Школа юного правника

12 травня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте закриття Школи юного правника – унікального проекту юридичного факультету для учнів 9-11 класів, у якому брали участь понад 200 школярів, 199 з яких успішно завершили навчання.

Впродовж березня-травня школярі щосуботи відвідували заняття на юридичному факультеті. До проведення занять у Школі юного правника залучали академічну та студентську спільноти юридичного факультету. Зорема, заняття проводили Заслужені професори Львівського університету Зорислава Ромовська та Петро Рабінович, доценти, асистенти кафедр, відомі правники-практики та студенти освітньо-наукової магістратури.

Слухачі, яких поділили на два потоки та вісім груп, відвідували лекційні та практичні заняття, дізнавалися про особливості окремих видів юридичних професій під час зустрічей з відомими юристами-практиками. Наприкінці навчання 8 команд від кожної групи школярів взяли участь у брейн-рингу на знання Конституції України, переможців якого уже наступного тижня чекає неформальна зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. Тренували команди студенти юридичного факультету – члени Об’єднання студентів-правників.

Урочисту академію з нагоди закриття Школи юного правника відкрив  Сергій Різник, заступник декана юридичного факультету, який, від імені декана факультету Володимира Бурдіна та усього викладацького колективу, привітав школярів з успішним завершенням навчання. Зі вступним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, який підкреслив важливість та суспільну користь професії правника, згадавши відомих випускників юридичного факультету Львівського університету та їхній вагомий внесок у розвиток України.

Суддя-спікер Львівського апеляційного адміністративного суду Сергій Кузьмич ствердив необхідність виваженого обрання професійного шляху та побажав школярам наснаги до самовдосконалення і подальшого навчання юриспруденції. Професор Зорислава Ромовська напередодні Дня матері висловила подяку батькам та слухачам Школи юного правника за активність та бажання вчитися, розповіла про позанавчальну діяльність студентів юридичного факультету та передала слово студентам 2 курсу юридичного факультету, які продекламували уривки з відомих літературних творів, присвячених темі материнства.

Від імені батьків школярів виступив Маркіян Кордонець, який згадав свій досвід вибору професії та навчання в Університеті і висловив подяку організаторам Школи юного правника за створення можливості для учнів дізнатися більше про майбутню професію. Присутні змогли наочно ознайомитися із особливостями навчання в Школі, переглянувши відеоролик про її роботу. Бурхливим оплесками вітала аудиторія і студентів юридичного факультету з команди КВК «Збірна НАСА», які виступили з гумористичним номером.

Своїми враженнями про навчання у Школі юного правника поділилися й учні – Остап Головецький, Олеся Садова, Анна Олійник, Вікторія Сідікова, Юліанна Гук та Анастасія Слончинська. Слухачі розповіли про свої вагання щодо вибору фаху напередодні навчання та думки по його завершенню, про цінність інформації, яку вони одержали і пізнавальність зустрічей з юристами-практиками та висловили сподівання зустрітися з іншими слухачами на юридичному факультеті уже в ролі студентів. Вчитель правознавства Скварявської загальноосвітньої школи Золочівського району Тарас Криницький ствердив, що Школа юного правника додає нового імпульсу шкільній освіті, розширюючи кругозір учнів.

Урочисте закриття завершилося врученням сертифікатів слухачам.