В Університеті відбуваються Улямівські студії з комп’ютерного моделювання м’якої речовини

Цьогоріч виповнюється 70 років від часу винаходу методу Монте-Карло – одного з найвизначніших чисельних підходів сучасності, який нині успішно використовують для моделювання різноманітних процесів у природничих і соціогуманітарних науках, а також в інших сферах людської діяльності. Ключову роль у становленні цього винаходу відіграв корінний львів’янин Станіслав Улям. З цієї нагоди у Львові відбуваються перші Улямівські студії з комп’ютерного моделювання м’якої речовини, які розпочали роботу 21 червня 2017 року в НУ «Львівська політехніка».

22 червня 2017 року провідні світові експерти в галузі комп’ютерного моделювання продовжили роботу у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Упродовж дня в Актовій залі Університету науковці розглядали застосування комп’ютерного моделювання до таких об’єктів як колоїдні дисперсії, біологічні системи, полімери, вода, різноманітні водні системи тощо.

Проведення Улямівських студій із комп’ютерного моделювання м’якої речовини продовжує серію робочих нарад Планера-Смолуховського з м’якої речовини, які мають на меті відзначити вагомий внесок у світову науку двох професорів Львівського університету – Юліуша Планера (першовідкривача термотропних рідких кристалів) та Мар’яна Смолуховського (автора теорії бровнівського руху і теорії коагуляції частинок).

Загалом програма Улямівських студій включає запрошену лекцію про Станіслава Уляма, 10 запрошених доповідей, 24 коротких наукових повідомлення і стендову сесію. Запрошені наукові доповіді презентують провідні вчені Англії, Німеччини, Франції, Швейцарії, Чехії, Австрії та Голландії. Участь у студіях беруть близько 100 українських та іноземних дослідників, аспірантів і студентів, які працюють в областях математики, фізики, хімії, біології та молекулярної інженерії.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександри Чури Більше фото