Вечір поезії «Під зорею Франкового слова»

Від карпатських стрімких перевалів
Аж до львівських хвилястих висот
Землю краєм Франковим назвали –
Це наймення надав їй народ.

У Музеї Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка  17 жовтня  2016 р.  відбувся поетичний вечір «Під зорею Франкового слова».

У літературному заході взяли участь студенти І курсу спеціальності «Соціальна робота» та ІІ курсу спеціальності «Початкова освіта», які продемонстрували свої виконавські здібності, декламуючи  українською та англійською мовами шедеври поетичної спадщини Івана Франка. Понад 20 віршів пролунало з уст молодих людей. Звучали поетичні твори різної тематики – від поезії для дітей до патріотичної, філософської та інтимної лірики.

Поезія Івана Франка – це воістину пісня, народжена в глибинах його пристрасної та щедрої душі. Він був переповнений піснями – народними і власними, вони були його єством, любов’ю, турботою, багатством і зброєю. Тому особливу увагу студенти закцентували на тих поетичних творах, які стали піснями.

Творчість Івана Франка – це і стогін люду у панському ярмі, і заклик лупати скалу, боротись, перемагать і жить. Це гомін волі та голос Мойсея, якого чекають мільйони.

Франко жив і творив, випереджаючи час. Велика філософія життя, розгорнена у його творах, до кінця ще незбагненна. Як актуально і сьогодні звучать слова Каменяра! Як не вистачає нам українського Мойсея!

Ми називаємо його Каменярем, який проклав рідному народові шлях у краще майбутнє. Ми називаємо його Титаном праці, який високо підніс українське слово. І гордимося тим, що живемо у краю Великого Українця – Івана Франка.

Світлини: Володимира Крука Більше фото