«Весна вже воскресла, нам Великдень принесла»

На ранньому святковому столі

Великдень всіх нас на гостину просить,

Малює сонце, полотно небес,

І крашанку, як усмішку, підносить:

– Христос Воскрес!

– Воістину Воскрес!

15 квітня 2015 року студенти й викладачі Педагогічного коледжу відзначили свято Воскресіння Христового водінням гаївок у Шевченківському гаю.

«Як і багато років поспіль, цьогоріч ми знову маємо чудову нагоду поринути у світ українського фольклору й наших національних традицій. У цей нелегкий для України час випробувань ми віримо, що з Христовим Воскресінням відновиться сила, воля і слава нашої держави, воскресне Україна!», – зазначила організатор заходу, викладач коледжу Ірина Каспрук.

Студентки ІІІ курсу напряму підготовки «Дошкільна освіта» Мар’яна Боровець й Оксана Сенюк розповіли про тисячолітню традицію зустрічі Весни та відзначення свята Великодня.

Віддавна основними організаторами гаївкових обрядів, великодніх і весняних забав були дівочі гурти, що знайшло своє відображення й у високому естетичному рівні виконання гаївок – стародавніх синкретичних дійств, у яких важливу функцію відігравали пісня, рухові елементи, пантоміма. Із прийняттям християнства язичницький обряд поклоніння Весні поступово перейшов у традицію Великодніх свят, котрі знаменують оновлення природи, символізуючи перемогу Добра над Злом, Світла над Темрявою.

Прийшла до нас весна красна,

Гаївочку принесла,

Для панянок гаївочку,

Для парубків вандрівочку.

Станьте, панянки, в коло,

Заспівайте си весоло!

Цими словами автентичної гаївки, яку виконала студентка І курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Яна Яцун, розпочалися Великодні забави в Шевченківському гаю, у яких взяли участь не лише студенти й викладачі Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти, а й гості свята – методист ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області Ірина Володимирівна Таращук і доцент ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» НАПН України Микола Олексійович Кириченко.

Світлини: Володимира Крука Більше фото