Весняні змагання з китайської мови

Для поглиблення дружніх відносин між викладачами та студентами, а також для підсилення інтересу студентів до китайської мови 18 квітня 2018 року на площі перед пам’ятником Іванові Франку студенти спеціальності китайська мова та література Львівського університету вперше провели  змагання з китайської мови. Окрім студентів-філологів, участь у змаганні також взяли китайці, які мешкають у Львові, та викладачі китайської мови – Джан Кецін, Лю Яо та Ван Сяоюй.

Учасників розділили на групи, до складу яких увійшли студенти першого, другого та третього курсу китайської філології. Змагання складалось з декількох етапів. За кожен студенти отримували бали, від яких і залежала нагорода: самобутні китайські сувеніри, які стали не лише чудовим призом, але й дали молоді можливість заглибитися в китайську культуру, адже на кожному була коротка інформація про походження подарунка і цікаві факти про нього.

На першому етапі учасникам потрібно було за описом вгадати ієрогліф. На другому етапі завдання ускладнилося, оскільки молодь повинна була, добігши до дошки з ключами (частинами ієрогліфів у сучасній китайській мові), скласти з них повні ієрогліфи. Останній етап – читання китайських скоромовок, яке, за словами організаторів, є надзвичайно корисним, адже тільки шляхом наполегливих тренувань можна досягнути досконалої дикції.

Організатори переконані, що весна – прекрасний час для навчання.

«Змагання не тільки посприяло навчанню студентів, але й додало натхнення та наснаги на шляху до знань, покращило взаєморозуміння між студентами, дозволило українській молоді ближче познайомило з китайцями, які живуть у Львові, та поліпшило їхнє розуміння китайської мови і культури. Кожен студент, який випробовував свої сили, відчув радість і чаруючу силу китайської мови», – переконані організатори.