Відбулася дискусія «Куди ми йдемо? Майбутнє вищої освіти»

25 вересня 2019 року Студентське наукове товариство політологів «Поліс» та студенти філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка провели дискусію на тему «Куди ми йдемо? Майбутнє вищої освіти». Спікерами заходу були народна депутатка України IX скликання, секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталя Піпа, директорка навчальних програм управлінського розвитку Інституту лідерства та управління Українського католицького університету Ірина Бек та представник студентства Університету – голова Студентського уряду Назар Синиця. Модерувала захід голова студентської ради філософського факультету Марія Цінцадзе.

Учасники дискусії обговорили ключові елементи організації навчального процесу і режиму роботи українських університетів. Особливу увагу експерти та студенти приділили питанням матеріально-технічного забезпечення закладів вищої освіти, взаємозв’язкам університетів та вищих органів влади, автономії ЗВО та самоврядності деяких їхніх внутрішніх структурних одиниць.

Зокрема, під час заходу Наталія Піпа висловила переконання щодо необхідності продовження реформ в освітній сфері та потребі розширення автономії закладів вищої освіти. За її словами, без якісних змін в освітньому середовищі структурні перетворення в Україні неможливі.

Також учасники активно дискутували щодо можливості покращення навчальних курсів за допомогою інтенсивнішого впровадження у них прикладних елементів освіти тощо.

Приємно відзначити, що дискусія викликала неабияке зацікавлення у студентів Університету, які упродовж всього заходу активно ставили питання і висловлювали судження щодо поліпшення університетської освіти.