Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «FOSS Lviv – 2019»

19-20 квітня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «FOSS Lviv». Захід об’єднав розробників та користувачів програмного забезпечення, IT-менеджерів та вчених, у сферу наукових зацікавлень яких входить питання розробки та використання вільного програмного забезпечення.

Розпочався науковий форум 19 квітня у Дзеркальній залі Університету. Під час урочистого відкриття заходу проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський наголосив, що конференція має велике прикладне значення, а її напрацювання можуть лягти в основу більш динамічного застосування якісного програмного забезпечення в освіті та науці.

«Тематика цієї конференції цікава і для закладів вищої освіти України, і для розробників програмного забезпечення. Особливої актуальності наш захід набуває в контексті забезпечення принципу академічної доброчесності, одним із елементів якого є дотримання авторського права», – зазначив Віталій Кухарський, а також ознайомив присутніх із великим досвідом використання програмного забезпечення з відкритим кодом у Львівському університеті.

Також учасників конференції привітали доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Григорій Злобін, заступник декана факультету електроніки та комп’ютерних технологій Сергій Вельгош і завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Іван Болеста.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, під якого учасники обговорили тенденції розробки та перспективи використання вільного програмного забезпечення в освіті, науці, бізнесі та вдома. Окрему увагу науковці приділили потребі зниження вартості ліцензій та обслуговування інформаційних систем.

Головним завданням конференції «FOSS Lviv» є забезпечення ефективного спілкування та обміну інформацією, обговорення перспективи розвитку вільного програмного забезпечення в різних сферах ділового життя України, а також ініціювання нових проектів з використання ВПЗ.

Організували конференцію Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська група користувачів Linux, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Брестський державний технічний університет та проект Linux Vacation / Eastern Europe.