Відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми геології фанерозою України»

10–12 жовтня 2018 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася IX щорічна Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми геології фанерозою України». Науковий форму організували викладачі та працівники кафедри історичної геології та палеонтології за ініціативи професора Романа Лещуха.

Вітальним вступним словом відкрив роботу конференції декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь, який наголосив на важливості проведення в Україні таких наукових геологічних заходів. Микола Павлунь також відзначив, що конференція традиційно відбувається у Львівському університеті завдяки тому, що в структурі геологічного факультету функціонує єдина в Україні кафедра історичної геології та палеонтології. А відтак, саме ЛНУ ім. Івана Франка є одним із важливих осередків дослідження проблем геології фанерозою України. За словами Миколи Миколайовича, тематика конференції є надзвичайно актуальною, адже вона охоплює найновіші палеонтолого-стратиграфічні досягнення, які застосовують у вивченні осадових відкладів різних регіонів України та світу. Окрім того, професор Павлунь окреслив ситуацію в геологічній галузі та основні проблеми сьогодення, а також привітав учасників і побажав плідної роботи й конструктивних наукових дискусій.

Учасників наукового зібрання з різних академічних та науково-дослідних установ України привітав також завідувач кафедри історичної геології та палеонтології, професор Роман Лещух. У доповіді про творчий та життєвий шлях першого західноукраїнського геолога Юліана Медвецького (1845-1918), пам’яті якого присвячено цю конференцію, Роман Йосипович окреслив його заслуги у розвитку української та світової геологічної науки.

В інших наукових доповідях учасники конференції окреслили актуальне коло питань, пов’язаних із найважливішими проблемами детальної стратиграфії та пошарової кореляції розрізів, біостратиграфії, закономірностей розміщення та умов формування родовищ корисних копалин України. Усі представлені на конференції теоретичні напрацювання вчених безумовно знайдуть у майбутньому своє практичне застосування.

До початку роботи конференції видано Матеріали IX всеукраїнської наукової конференції, які розкривають наукові дослідження понад 50 авторів та співавторів.

Окрім того, в рамках роботи конференції відбулася наукова геологічна екскурсія територією Яворівського національного природного парку. Викладачі кафедри ознайомили учасників конференції з геологічною будовою та унікальністю природних об’єктів у с. Страдч, Лелехівка, смт. Івано-Франкове, де є численні й різноманітні природні та штучні відслонення кайнозойських відкладів з рештками палеобіоти. Відвідувачі екскурсії мали можливість оглянути цікаве місцезнаходження палеобіоти та відібрати зразки порід для наукових досліджень.

Світлини: Галини Спільник Більше фото