Відбулася  Всеукраїнська конференція «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи»

27-28 квітня 2017 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Теми на конференцію подали учасники з чотирьох країн: України, Польщі, Білорусі та Росії.

Пленарне засідання розпочалось із привітання проректора з науково-педагогічної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Ярослава Гарасима. «В умовах гібридної війни з Росією важливість вишколення журналістів дорівнює важливості підготовки військових. Адже саме ви повинні боротися із пропагандистською системою ворожих ЗМІ», – зазначив Ярослав Іванович.

Привітав учасників конференції та розповів про наукову діяльність факультету журналістики декан Михайло Присяжний: «Мені надзвичайно приємно вітати усіх студентів та гостей у нашому Університеті. Тематика конференції дуже широка і це дає можливість розкрити весь діапазон ваших зацікавлень як молодих дослідників журналістики».

Під час пленарного засідання доповіді виголосили студенти факультету журналістики: Оксана Павлишин, Лілія Імбіровська та Ярина Пришляк. Дискутували про «джинсу» та фейки у ЗМІ, морально-етичні вимоги до журналістів в умовах війни та про журналістику майбутнього. Студентка факультету Оксана Бабенко ознайомила слухачів з темою «живої» форми телевізійної комунікації, розповіла про переваги стрим-трансляції та зробила прогнози щодо застосування нових технологій у майбутньому.

Студент із Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Сергій Швець виступив із доповіддю «Способи створення і руйнування образу героя у соціальних мережах (на прикладі Надії Савченко)», а його колега Оксана Грушанська розповіла про факт і симулякр у новинному телепросторі України.

«Родзинкою» пленарного засідання стала доповідь Юстини Майхровської з польського міста Жешув про використання популярних сьогодні хештегів, їх класифікацію та застосування у журналістиці.

«Ми організували конференцію, щоб залучити якомога більше студентів до наукової діяльності, – розповіла про мету заходу Голова студентського наукового товариства факультету журналістики Лілія Імбіровська. – Також бачимо, що наука – це не завжди теорія, а насправді дуже цікава і пізнавальна практика. Ну і звичайно, важливість нашої роботи полягає також у зміцненні міжнародних зв’язків».

Зазначимо, що для участі у конференції зареєструвались понад 80 студентів з різних вищих навчальних закладів України. Після пленарного засідання роботу продовжили у чотирьох секціях.

Окрім наукової роботи, на учасників конференції чекала культурна програма та екскурсія музеями Університету.

Упродовж другого дня роботи конференції відбулись майстер-класи. Зокрема, про застосування дронів у журналістиці розповів  Руслан Бокало, а полковник Збройних сил України Володимир Скоростецький та речник АТО майор Ірина Баранова поділились з учасниками конференції професійними рекомендаціями.

Світлини: Андрія Костюка, Катерини Гарник та Руслана Бокала Більше фото