Відбулось громадське обговорення проекту бюджету та програми соціального розвитку Університету на 2016 рік

Проект кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду Львівського національного університету імені Івана Франка на 2016 рік та програми соціального розвитку були предметом розгляду на громадському обговоренні 24 грудня 2015 року в Дзеркальній залі Університету.

Уже кілька років поспіль перед прийняттям бюджету і програми соціального розвитку відбувається громадське обговорення згаданих документів, під час якого всі охочі викладачі, працівники, студенти й аспіранти мають можливість ознайомитись із проектом основного фінансового документу Університету та дізнатись про проекти, які будуть реалізовуватись упродовж року.

На основі пропозицій структурних підрозділів та в межах фінансових можливостей Університету бюджетна комісія Вченої ради спільно з планово-фінансовим відділом розробили проект кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду ЛНУ ім. Івана Франка на 2016 рік, який попередньо розглянули й обговорили учасники ректорату (протокол №9 від 9 листопада 2015 року).

Як зазначив голова бюджетної комісії Василь Нор, упродовж 2015 року робота комісії була ефективною, злагодженою та прискіпливою. «Ми намагалися якнайоптимальніше опрацьовувати статті кошторису, зокрема, видатки на матеріальну допомогу та преміювання працівників Університету», – зазначив Василь Тимофійович.

При створенні проекту кошторису на 2016 рік основним пріоритетом було забезпечення життєдіяльності всіх структурних підрозділів Університету, однак особлива увага була зосереджена передусім на університетських структурах, які забезпечують навчальний процес і здійснюють наукові дослідження.

Про плани на 2016 рік учасникам громадського обговорення розповів Ректор Університету, професор Володимир Мельник. За словами Володимира Петровича, левова частка видатків бюджету – фонд заробітної плати, який включає виплати за наукові ступені, вчені звання, вислугу років, а також надання матеріальної допомоги й оздоровлення професорсько-викладацького складу та допоміжного персоналу колективу працівників Університету. Питому вагу витрат складає й оплата комунальних послуг та утримання будівель Університету.

Представляючи проект кошторису видатків за рахунок коштів спецфонду Університету на 2016 рік, начальник планово-фінансового відділу Світлана Сас зосередила увагу присутніх і на капітальних ремонтах, які адміністрація Університету планує провести в навчальних корпусах, що на вул. Січових Стрільців, 19; Грушевського, 4; Драгоманова, 50; Фредра, 1; ремонті й частковій заміні даху будівель на пл. Галицькій, 10 і головного корпусу з боку вул. Листопадового Чину. З огляду на обмежені фінансові можливості Університету частину цих будівель планують дофінансовувати за рахунок спонсорських коштів.

У проекті кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду ЛНУ ім. Івана Франка на 2016 рік включено також оновлення комп’ютерного парку, забезпечення надійності покриття й безперебійної швидкодії WI-FI мережі в усіх корпусах Університету, підтримка книговидання, зокрема праць тих науковців Університету, які завершують роботу над докторськими дисертаціями.

Окрім того, начальник планово-фінансового відділу Світлана Сас постатейно проаналізувала кошторис видатків за рахунок коштів спеціального фонду Університету за 2015 рік, підвівши підсумки фінансового року, що минає.

Додамо, що з метою економії коштів і належного їх перерозподілу в Університеті розпочався процес оптимізації структурних підрозділів. Зокрема, у зв’язку з переходом на нові навчальні програми на окремих факультетах реорганізовано низку лабораторій, які вже не виконують попередньо визначених функцій.

Учасників обговорення також цікавили питання створення видавничого центру Університету, підтримки наукових журналів, системного проведення засідань тендерних комітетів.