Відбулося громадське обговорення проекту бюджету Університету на 2020 рік

5 грудня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося громадське обговорення кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду на 2020 рік. На порядок денний засідання було також винесено звіт про виконання кошторису Університету за 2019 рік, звіт про виконання кошторису Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка за 2019 рік і проект кошторису Інституту на 2020 рік.

На початку засідання виконувач обов’язків голови Профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек ознайомив усіх присутніх із процедурою обговорення і наголосив на важливості публічних дискусій, пов’язаних із затвердженням кошторису Університету.

Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, звернувшись до учасників заходу, зазначив: «Громадське слухання – це місце, де ректорат може почути думки, які є в колективі, ті які стосуються фінансової політики, самої філософії нашого фінансового життя. Важливо, аби кожен член колективу Університету розумів, що може безпосередньо долучатися до визначення найбільш пріоритетних напрямків, які потребують фінансування зі спеціального фонду».

Володимир Петрович закликав присутніх працівників та студентів взяти активну участь в обговоренні і сконцентрувати увагу на правильній розстановці пріоритетів, які забезпечать стабільність розвитку Університету у майбутньому. Водночас Ректор наголосив, що передбачені зміни до законодавства з питань фінансування закладів вищої освіти можуть серйозно вплинути на бюджет Університету, тому необхідно врахувати ці обставини у проекті кошторису на 2020 рік. «Якщо ми працюємо на майбутнє, то повинні вже зараз налагоджувати механізми, які дозволять нам не втрачати стабільності. Треба бути готовими до відміни тарифних розрядів, і тому варто розробити внутрішньоуніверситетські підходи щодо градації оплати праці працівників Університету, створити відповідний штатний розпис, визначитися із найбільш принциповим позиціями», – зазначив Ректор.

Звіт про виконання кошторису Університету за 2019 рік представила головний бухгалтер Університету Любов Хмельницька. Зокрема, вона зазначила, що у 2019 році значні кошти надійшли з державного бюджету для проведення капітальних ремонтів та реставраційних робіт. Ці кошти були успішно використані для проведення ремонтних робіт у головному корпусі, у Науковій бібліотеці, на економічному та біологічному факультетах, факультеті культури і мистецтв тощо.

Проект кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2020 рік представила начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас. Вона закцентувала увагу, що під час підготовки кошторису було враховано постанови та проекти постанов Кабміну, які можуть вплинути на бюджет Університету. Зокрема, до таких належить проект постанови про індикативну собівартість навчання, який може зумовити зростання цін на навчання на деяких спеціальностях. З проектом кошторису можна ознайомитися за посиланням.

Голова бюджетної комісії Університету, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор відзначив значні успіхи адміністрації Університету у справі залучення додаткових коштів для фінансування розвитку університетської інфраструктури у 2019 році. Водночас він підкреслив, що 2020 рік у контексті грошових надходжень може стати складнішим для Університету.

Окрім того, Василь Тимофійович відзвітував про діяльність бюджетної комісії Університету у 2019 році. «Бюджетна комісія тримає руку на пульсі виконання кошторису Університету. Ми провели багато засідань, на яких обговорювали і загальні питання, що стосуються виконання кошторису, і розглядали заяви, пов’язані з матеріальною допомогою та наданням премій», – сказав він і додав, що в наступному році необхідно зосередити увагу на заощадженні коштів.

Проректор з наукової роботи Роман Гладишевський підкреслив соціальну орієнтованість бюджету 2019 року та проекту кошторису на 2020 рік. «Кошторис видатків спеціального фонду на 2020 рік є соціально орієнтованим, спрямованим на науково-педагогічного працівника, на забезпечення комфортних умов його праці». Роман Євгенович підкреслив своє позитивне ставлення до реструктуризації видатків у проекті кошторису на 2020 рік і звернув увагу на необхідність створення стабілізаційного фонду, реструктуризацію наукових журналів та внесення до кошторису видатків на заходи щодо забезпечення академічної доброчесності.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар підтримав тезу про те, що бюджет Університету є насамперед соціально орієнтованим. «Видатки на соціальну сферу зростають вже останні п’ять років. В межах своїх можливостей ми піднімаємо соціальні стандарти. Пріоритетом є заробітна плата, а також преміювання працівників». Володимир Михайлович також наголосив, що всі охочі можуть звернутися до бюджетної комісії чи адміністрації Університету із пропозиціями та зауваженням до кошторису видатків.

Обговорення проекту бюджету Університету на 2020 рік продовжилося коментарями від деканів факультетів, представників студентського самоврядування та інших членів громадських слухань, які внесли важливі зауваги до проекту кошторису і звернули увагу на проблемні аспекти, які потребують залучення додаткових коштів. Зокрема, йшлося про необхідність забезпечення пожежної безпеки, систем сигналізації, оповіщення, відеонагляду в корпусах Університету та гуртожитках тощо.

Окрім того, під час засідання директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Занько представив звіт про виконання кошторису Інституту за 2019 рік і презентував проект кошторису на 2020 рік.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото