Відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди Дня Університету

11 жовтня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди святкування Дня Університету. В урочистостях взяли участь студенти, аспіранти, викладачі та інші працівники Університету, представники наукових та освітніх установ Львова, а також органів місцевої влади.

Розпочав засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який насамперед розповів про значення 20-річного ювілею присвоєння Університету статусу «національного». «Саме 11 жовтня 20 років тому Указом Президента України Львівському університетові імені Івана Франка було надано статус «національного». Таке визнання підтверджує, що Львівський університет як класичний заклад вищої освіти зі своїми потужними науковими школами та якісними здобутками фахівців є унікально важливим у соціокультурних вимірах, у процесах націє- та державотворення України, у формуванні творчої особистості, відповідального, свідомого українського громадянина», – зазначив Ректор.

Володимир Петрович також підкреслив роль Університету у формуванні та розвитку держави: «Історія формування незалежної Української Держави – це й історія Львівського університету, вони неподільні. Тому в національній свідомості Університет Франка набув символічного статусу хранителя та охоронця українських цінностей, національної гідності та історичної пам’яті. Львівський університет в українському культурному просторі займає високе місце, адже він є центром притягання для студентів, які прагнуть до безкорисливого служіння істині та отримання фундаментальних знань».

Ректор коротко окреслив основні здобутки та досягнення науковців і студентів Університету, а також розповів про зміни, нововведення та перспективи розвитку Університету. Водночас він зауважив, що найбільшим надбанням Львівського університету є його студентство. «Найголовніше в Університеті – це студент. Наш студент – відповідальна, свідома людина зі стійкими переконаннями. Це найбільше надбання Університету, і ми маємо всі підстави для того, щоб пишатися нашим студентством. Можемо з упевненістю сказати, що Університет сприяє якісній підготовці майбутніх фахівців та вихованню почуття особистої відповідальності за долю України», – сказав Володимир Мельник.

До вітальних слів приєднався голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський, який звернувся до викладачів Університету і висловив вдячність за їхню невтомну працю. «Ваша щоденна робота – безцінна праця вічної науки, яка розвиватиметься стільки, скільки існуватиме наш світ. У Львівському університеті навчались люди, які сьогодні розбудовують державу, які досягнули висот, і всім цим людям саме Університет дав хороший старт. «Patriae decori civibus educandis» – ці слова, які викарбувані на фасаді Львівського національного університету імені Івана Франка, є в душі кожного з нас. Тож прикрашаймо нашу країну освіченими людьми, адже без освіти, без розвитку науки не існуватиме жодна держава», – зазначив Маркіян Мальський.

В урочистому заході взяв участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, який також привітав викладачів і студентів Університету зі святом: «Від імені Львівської обласної ради вітаю професорсько-викладацький колектив та студентів з  вашим днем – Днем Львівського національного університету імені Івана Франка. Бажаю берегти і помножувати той дух, який має Львівський університет, дух високої науки, культури, освіти, дух справжнього братерства, який починається зі студентської лави  і зберігається впродовж життя».

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, звертаючись до академічної громади Університету зазначив: «Недарма кажуть: щоб зрозуміти, яким буде світ через п’ять, десять, двадцять років або хто в ньому буде керувати, треба просто зайти в університет. Заходячи у ваш Університет, розумію, що наше майбутнє буде світлим. Тому міська влада відчуває особливу відповідальність за те, щоб надати студентам та дослідникам Університету можливість розвиватися і разом з нами активно йти вперед».

Також до вітальних слів на адресу академічної спільноти Університету долучився представник Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський, який відзначив вагомий внесок Ректора та всієї громади ЛНУ ім. Івана Франка у розвиток міжнародної співпраці України.

Варто зазначити, що всі представники органів місцевої влади вручили працівникам Університету державні нагороди, почесні грамоти, подяки та інші відзнаки.

Уже традиційно з нагоди Дня Університету вченим, які зробили значний внесок у розвиток науки та освіти й сумлінно працювали на благо Університету і держави, присвоїли звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Такі дипломи цьогоріч отримали дев’ятеро науковців: завідувач кафедри прикладного мовознавства Ірина Кочан, професор кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Микола Ільницький, професор кафедри міжнародних економічних відносин Світлана Писаренко, професор кафедри геоморфології і палеогеографії Андрій Богуцький, професор кафедри давньої історії України та архівознавства Роман Шуст, завідувач кафедри української преси Степан Кость, завідувач кафедри теоретичної фізики Володимир Ткачук, виконувач обов’язків завідувача кафедри механіки Олександр Андрейків та проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський.

Від імені заслужених професорів Університету виступив Роман Гладишевський, який висловив вдячність академічній спільноті Університету за підтримку наукової діяльності та надання можливостей для розвитку та втілення наукового і творчого потенціалу. «Для мене велика честь і приємність отримати це звання. Без сумніву, наука потребує формування злагодженого колективу, належного інструментального доступу, доступу до актуальної інформації. Відтак, я ціную сприятливу творчу атмосферу у Львівському університеті. Університетське середовище не тільки забезпечує умови, але й додає натхнення для реалізації наукового потенціалу. Львівський університет займає особливе місце в моєму житті. Після здобуття освіти волею долі мені пощастило працювати у провідних наукових центрах Європи. І тоді я навіть не мріяв, що колись отримаю таке високе почесне звання, але я завжди знав, що повернуся туди, де моє коріння, де ми покликані щоденною працею творити сильну, успішну державу», – зазначив Роман Гладишевський.

За вагомі досягнення в науковій, педагогічній та професійній діяльності Ректор нагородив подяками викладачів та працівників Університету, які своєю невтомною працею забезпечують успішність та високий авторитет Університету в усіх сферах. Крім того, було відзначено авторів найкращих підручників та навчальних посібників.

Відзнаками Вченої ради Університету за відмінне навчання, популяризацію української культури й активну громадянську позицію цьогоріч нагородили студентку факультету журналістики Юлію Формос та студентку факультету електроніки та комп’ютерних технологій Олену Зьолу.

Вітання та нагородження з нагоди святкування Дня Університету супроводжвувалися музичними виступами колективів Центру культури та дозвілля. У виконанні студентів факультету культури і мистецтв прозвучала пісня «Я піду в далекі гори» (слова і музика Володимира Івасюка, диригент –  Василь Чучман). Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» виконав лемківську народну пісню. Крім того, присутні змогли насолодитися музичною композицією у виконанні Народного камерного оркестру під керівництвом Романи Бурко (соло на флейті – студентка 1 курсу Надія Смольська), а Народна чоловіча хорова капела «Прометей» під керівництвом Віталія Чмиря виконала пісню «Горнусь до тебе, Україно» (музика П. Дворського, слова М. Бакая).

Світлини: Олега Вівчарика та Христини Борсук Більше фото