Відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди Дня Університету

11 жовтня 2018 року з нагоди Дня Університету в Актовій залі відбулося  урочисте засідання Вченої ради,  у якому взяли участь студенти, аспіранти, викладачі, працівники Львівського національного університету імені Івана Франка, гості  з інших наукових та освітніх установ,  а також очільники органів місцевої влади.

Учасників урочистого зібрання привітав Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Зокрема, Володимир Петрович відзначив важливість для історії Університету 11 вересня 1999 року, коли одному з найдавніших закладів вищої освіти України надали статус «національного». Очевидно, що ще задовго до цього в Україні та світі визнавали високий рівень наукових і педагогічних шкіл Львівського університету, вагомий внесок багатьох поколінь наших науковців у розвиток української культури, важливість боротьби викладачів та студентів Університету за державність України, утвердження в суспільстві ідеалів свободи та демократії. Однак надання статусу «національного» ще раз підтвердило вагоме місце Львівського університету в житті українського суспільства, а також численні наукові та педагогічні досягнення університетської спільноти.

«Львівський національний університет імені Івана Франка за своїм метафізичним означенням в українському культурному просторі займає особливе місце. Він є символом та осередком потуги наукового раціоналізму, центром притягання молоді і досвідчених учених, які прагнуть до безкорисливого служіння істині й отримання фундаментальних знань. Водночас Університет є  джерелом невмирущого національного духу, який ґрунтується на цінностях свободи, моралі та творчості, вірності своїм науковим учителям усупереч атмосфері продажності та політичної зрадливості, яких було достатньо у всі політико-історичні епохи і яких, на жаль, не бракує і сьогодні», – наголосив Ректор.

Також Володимир Мельник акцентував увагу на основних завданнях Львівського університету та особистій великій відповідальності кожного працівника Університету за долю українського суспільства і держави. З огляду на місію Університету в житті України, Володимир Петрович підкреслив, що Львівський університет потрібно розглядати не лише як освітню і наукову установу, а передусім як унікальний історико-культурний феномен, сутність і призначення якого полягає у становленні гідної творчої особистості, самодостатньої нації та незалежної держави.

«Саме тому університетська спільнота з великою шаною ставиться до означення Університету як «національного». Саме тому кожен з нас ставить перед собою не лише високі наукові і педагогічні завдання, а й відчуває велику відповідальність за проблеми національно-культурного та духовного розвитку нації, зміцнення Української державності», – відзначив Володимир Мельник і додав, що у 2018 році Україна відзначає цілу низку священних для всієї нації дат. Адже саме сто років тому Центральна Рада проголосила IV Універсал, який ознаменував відродження Української Держави, молодь героїчно боронила своє право на державну незалежність у Бою під Крутами, а внаслідок Листопадового Чину утворилася Західноукраїнська Народна Республіка.

Окрему увагу Володимир Мельник зосередив на динаміці розвитку Львівського університету, численних наукових та освітніх здобутках викладачів і студентів Університету, на високих позиціях, які посідає Університет у всеукраїнських і міжнародних рейтингах. На завершення свого виступу Ректор подякував академічній громаді Університету за наполегливу самовіддану працю на благо освіти, науки та Української Держави в цілому.

Із вітальним словом до присутніх звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який наголосив, що академічна спільнота Львівського університету є взірцем самовідданої праці на благо України.

«Ми входимо у світ конкуренції за знання і майбутні перспективи. І Львівський університет в цьому контексті має ким пишатися. Хочу, щоб ви усвідомлювали не лише можливості, які стоять перед вами, але й усю відповідальність. Тому що за вами – майбутнє України», – наголосив Олег Синютка.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зазначив, що саме Львівський університет є однією із основ української та європейської науки.  «Вітаю сьогодні всіх, хто творить дійсно унікальну соціокультурну інституцію й Університет, який є одним зі стовпів класичної не тільки української, а й європейської науки. Дякую Вам за ту велику справу, яку ви робите», – зазначив Олександр Ганущин.

Міський голова Львова Андрій Садовий, привітавши студентів і працівників Університету, акцентував на важливості розвитку освіти та науки:  «Якщо у владу приходять мудрі та освічені люди, країна змінюється дуже швидко. Я хотів би, щоб галузь освіти та науки в Україні мала реальну підтримку. Якщо в бюджеті країни фінансування освіти і науки буде домінантою, то ми достатньо швидко зможемо впровадити ті зміни, яких потребує країна».

Також до вітальних слів долучилася директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Додамо, що всі представники органів місцевої влади вручили працівникам Університету державні нагороди, почесні грамоти та подяки.

Щороку до Дня Університету відомим ученим, професорам, які присвятили своє життя служінню науці й Університету, присвоюють звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Це офіційна відзнака та вшанування особистих заслуг професорів перед Університетом: їхнього внеску у розвиток науки й освіти, довголітньої наукової, освітньої та громадської діяльності.

Дипломи «Заслуженого професора Львівського університету» цьогоріч отримали вісім науковців: професор кафедри астрофізики Маркіян Ваврух,  завідувач кафедри алгебри і логіки Богдан Забавський, завідувач кафедри фізики твердого тіла Володимир Капустяник, завідувач кафедри філософії Анатолій  Карась, професор кафедри неорганічної хімії Богдан Котур, завідувач кафедри економічної теорії Петро Островерх, завідувач кафедри інформаційних систем у менеджменті Василь Приймак і завідувач кафедри зоології Йосиф Царик.

Позитивну динаміку розвитку Університету і його високі позиції у рейтингах забезпечують студенти, аспіранти, викладачі та працівники, які наполегливо і невтомно спричиняються до поступу Львівського університету, а також освітяни та науковці, які активно співпрацюють з Університетом. Традиційно в День Університету за здобутки в науковій, педагогічній і професійній діяльності викладачам і працівникам, авторам найкращих видань вручили подяки Ректора. Окремо Ректор відзначив учительку Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. Івана Франка Лілію Олексин, яка цьогоріч отримала почесне звання «Народний вчитель України», та голову Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновія Назарчука, який активно підтримує наукові та науково-дослідні проекти Університету.

За відмінне навчання, популяризацію української культури й активну громадянську позицію студентку факультету культури і мистецтв Христину Петринку та студентку економічного факультету Анастасію Олексієвич  нагородили відзнаками  Вченої ради Університету.

Урочистості з нагоди Дня Університету завершились святковим концертом мистецьких колективів Центру культури та дозвілля.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото