Відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету

1 вересня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась урочисте засідання Вченої ради з нагоди початку нового 2016-2017 навчального року. Під час заходу Ректор Університету, професор Володимир Мельник представив членам Вченої ради звіт про підсумки цьогорічної вступної кампанії та окреслив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової і виховної роботи Університету у поточному навчальному році.

У своєму виступі Володимир Петрович висловив вдячність членам приймальної комісії за сумлінну роботу і зазначив, що Університет уже традиційно входить до числа лідерів за кількістю поданих абітурієнтами заяв. Зокрема, цьогоріч до Львівського університету надійшло 59 286 заяв від абітурієнтів, з них – 5 779 на денну форму навчання і 948 на заочну. У доповіді Володимира Мельника також йшлося про розподіл пріоритетів заяв абітурієнтів, географію вступників, кількість вступних іспитів та надійність результатів тестування.

Окрім того, під час урочистого засідання Вченої ради Володимир Мельник представив головні завдання щодо вдосконалення навчальної, наукової та виховної роботи Університету, зосередивши увагу як на позитивних так і на негативних питаннях, які виникатимуть у житті Університету в процесі реформування освітньої галузі України.

Розповідаючи про наукову діяльність Університету, Ректор зазначив, що ЛНУ ім. Івана Франка проводить дослідження з 24 фундаментальних і 13 прикладних тем, затверджених Міністерством освіти і науки України, 1 теми за державним замовленням, 6 тем зі збереження об’єктів, що становлять національне надбання України, 3 госпдоговірних тем і 12 міжнародних ґрантів.

З-поміж завдань, які стоять перед адміністрацією Університету, Володимир Петрович виокремив необхідність створення 20 нових робочих місць у науково-дослідній частині, введення наукових посад в об’єктах національного надбання та редакціях журналів.

Ректор наголосив, що Університет був базовим навчальним закладом для проведення ІІ етапу олімпіади з математики, програмування та хімії, а також для проведення конкурсів зі соціолінгвістики та перекладу. У 2016 році переможцями Всеукраїнських студентських олімпіад стали 27 студентів Університету, 30 представників ЛНУ ім. Івана Франка є призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, а одними з переможців ХІ відкритої міжнародної студентської олімпіади з програмування KPI-OPEN-2016 стали відразу 2 команди Університету – «LNU Penguins» та «LNU Clouds».

Незважаючи на добрі результати, які демонструє Університет у науковій діяльності, Володимир Петрович акцентував увагу на необхідності збільшення кількості учасників від ЛНУ ім. Івана Франка у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, а також на збільшенні кількості проведених міжнародних, всеукраїнських і регіональних студентських олімпіад і конкурсів студентських наукових робіт. Окрім того, Ректор закликав сприяти роботі Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету.

Щодо міжнародної співпраці, то Володимир Петрович відзначив успішне функціонування в Університеті літніх шкіл та запровадження англомовних курсів, що дозволяє активніше популяризувати Університет й наближає його до стандартів викладання провідних університетів Європи.

У виступі Ректора також йшлося про перспективу інтенсивнішого впровадження інформаційних технологій у навчальний процес, активізацію видавничої діяльності та основні пріоритети господарської та фінансової роботи Університету.