Відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди Дня Університету

18 років тому Львівському університетові надано статус «національного», що засвідчує його вагоме місце в житті українського суспільства і підтверджує численні наукові та педагогічні досягнення університетської спільноти.

З нагоди Дня Університету 11 жовтня 2017 року в Актовій залі відбулося  урочисте засідання Вченої ради, участь у якому взяли працівники, студенти, представники органів місцевої влади та іноземні науковці.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник, привітавши присутніх, наголосив, що результати роботи Університету упродовж року «підтверджують розуміння університетською академічною спільнотою своєї відповідальності за долю української нації і держави, української мови і культури, освіти і науки».

Володимир Петрович зазначив, що Університет уже багато років є одним із лідерів серед вищих навчальних закладів щодо кількості поданих абітурієнтами заяв. «Це свідчення високого авторитету нашого Університету, високої якості навчального процесу, а відтак цілеспрямованого вибору абітурієнтів», – наголосив Ректор.

Окрему увагу Володимир Мельник акцентував на численних наукових та освітніх здобутках представників Університету, хороших результатах видавничої діяльності і високих позиціях, які займає Університет у всеукраїнських і міжнародних рейтингах.

Окрім того, Володимир Петрович відзначив заходи, які проводить Університет для сприяння працевлаштуванню випускників й інтеграції молоді у професійне середовище України і світу, й акцентував увагу на пріоритетних завданнях академічної спільноти.

«В Університеті засадничими є принципи поваги до викладача і студента, демократичності при ухваленні рішень, прозорості у фінансово-економічних питаннях, відповідальності за виконання поставлених завдань, слідування національним та академічним традиціям, відкритості до світу та інноваційного розвитку. Усе це дає підстави для оптимістичної оцінки перспектив розвитку Університету в сучасному конкурентному світі, переконаності, що колектив Університету збереже свій національний вимір і вирішить питання реформування науково-навчального процесу, суттєвого підвищення якості навчання, підготовки компетентних фахівців. Це наше стратегічне завдання і ми його виконаємо!» – запевнив Володимир Петрович.

Долучившись до вітальних слів, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський подякував представникам Університету за «щоденну працю і принципову позицію у часи випробувань та викликів».

«Майбутнє нашої держави залежить від знань, з якими ми кожного дня будуємо Україну, від того, яким чином ці знання матеріалізуємо у щоденній нашій праці. Саме від вас – науковців, вчених, викладачів, студентів залежить, яким чином буде розвиватися наша країна», – наголосив Ростислав Замлинський .

Від імені громади міста Львова усіх присутніх привітала керуючий справами виконкому Львівської міської ради Марта Литвинюк.

«Мені завжди легко приходити сюди, тому що мені дуже пощастило, я була двічі студенткою цього університету. Багато хто серед присутніх тут в залі ставили мені відмітки в заліковій книжці і до багатьох я приходила на спеціальну розмову. Але лише завдяки вам, і знанням, які ви дали мені, я досягла в своєму житті певних висот», – наголосила вона.

Додамо, що обоє представників органів місцевої влади вручили працівникам Університету державні нагороди, почесні грамоти та подяки.

Також академічну спільноту Університету привітала голова Львівської обласної організації профспілок працівників освіти і науки України Марія Яцейко.

Щороку до Дня Університету відомим ученим, професорам, які присвятили своє життя служінню науці й Університету, присвоюють звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Це офіційна відзнака та вшанування особистих заслуг професорів перед Університетом: їхнього внеску у розвиток науки й освіти, довголітньої наукової, освітньої та громадської діяльності.

Дипломи «Заслуженого професора Львівського університету» цьогоріч отримали семеро науковців: завідувач кафедри біохімії, професор Наталія Сибірна, професор кафедри загального мовознавства Галини Мацюк, професор кафедри біофізики та біоінформатики Дмитро Cанагурський, завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій, професор Іван Болеста, завідувач кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки Богдан Павлик, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, професор Степан Качараба і завідувач кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського, професор Олексій Сухий.

Позитивну динаміку розвитку Університету і його високі позиції у рейтингах забезпечують студенти, викладачі та працівники, які наполегливо і невтомно спричиняються до невпинного поступу Львівського університету. Традиційно в День Університету за здобутки в науковій, педагогічній і професійній діяльності викладачам і працівникам, авторам найкращих видань вручили грамоти.

Також за відмінне навчання, популяризацію української культури й активну громадянську позицію нагородили  студентів Університету.

Завершились урочистості святковим концертом мистецьких колективів Центру культури та дозвілля.