Відбулися IV Всеукраїнські студентські змагання з конституційного правосуддя

17 травня 2019 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися IV Всеукраїнські студентські змагання з конституційного правосуддя, організаторами яких є юридичний факультет Львівського університету спільно з Центром конституційних ініціатив за підтримки Конституційного Суду України. Цього разу Змагання відбулись в рамках проекту «Ефективна реалізація права на конституційну скаргу в Україні» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Згідно з правилами Змагань за результатами перевірки проектів конституційних скарг для участі в основному етапі змагань, їх усній частині — дебатах, відібрано 8 команд, а саме: «NLU TEAM» (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (Харків), «Memento vivere» (Національний університет «Одеська юридична академія»), «Brajmans» (Львівський торговельно-економічний університет), «Ait lex» (Львівський національний університет імені Івана Франка), «Verdictum» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), «Statesmans» (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), «Masters of law» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), «Ліга справедливості» (Донецький національний університет імені Василя Стуса (Вінниця).

На урочистому відкритті основного етапу змагань, яке відбулось у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка, учасників привітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Мар’ян Лозинський, суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко, представник програми USAID «Нове правосуддя» Ольга Ніколаєва, судді Конституційного Суду України у відставці Петро Стецюк та Віктор Шишкін, професор кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Зорислава Ромовська та завідувач кафедри конституційного права Павло Гураль.

Виступи студентів оцінювало журі, до складу якого ввійшли провідні фахівці у сфері теорії та практики конституційного правосуддя, суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко, а також судді Конституційного Суду України у відставці Петро Стецюк та Віктор Шишкін. Модератором змагань незмінно виступив доцент кафедри конституційного права, голова Центру конституційних ініціатив Сергій Різник.

Після півфінальних поєдинків у фінальних дебатах зійшлися команди «NLU TEAM» (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (Харків) та «Memento vivere» (Національний університет «Одеська юридична академія»). Перед оголошенням переможця фіналу до учасників змагань завітав Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який звернувся з вітальними словами до молодих правників-конституціоналістів. Володимир Петрович відзначив, що учасники змагань із конституційного правосуддя приїхали не просто продемонструвати свої знання чи вдосконалити вміння, а радше підтвердити, що молоді фахівці-конституціоналісти включені в загальнонаціональний процес творення сучасної української правової нації.

За результатами таємного голосування перемогу здобула команда «Memento vivere». Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко відзначив високий рівень підготовки та представлення команд і привітав переможців. Учасникам IV Всеукраїнських студентських змагань із конституційного правосуддя вручили почесні грамоти, а команда-фіналіст «NLU TEAM» виборола право стажуватися в Конституційному Суді України. Натомість, команда Національного університету «Одеська юридична академія» на запрошення друга України, професора Дайнюса Жалімаса, відвідає Конституційний Суд Литви.