Відбувся концерт Народної капели бандуристок «Зоряниця»

22 травня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка гучно відлунав концерт Народної  капели бандуристок «Зоряниця». Яскраве святкове дійство об’єднало студентів та викладачів Університету, колишніх учасники капели та усіх охочих насолодитися ніжним звучанням бандури.

Під незмінним керівництвом Зіновії Сичак бандуристки віртуозно виконували мелодії світових музичних класиків. Зокрема, прозвучав Фінал 15 симфонії Вольфганга Амадея Моцарта, «Ave Maria» Джуліо Каччіні, «Токата» Поля Моріа та «Yesterday» Пола Маккартні. Чуттєве звучання цих творів ще раз довело, що бандурі підвладна будь-яка музика.

Окрім  світових класичних хітів, бандуристки майстерно виконали українські народні та авторські пісні. Зі сцени Актової зали прозвучали «Сховалось сонце за горою», «Гуси», «Чорнії брови, карії очі», «Ой у вишневому саду», «Мить» та інші.

Зворушливою окрасою концерту став перший виступ на великій сцені зовсім юних бандуристок – Марти Гаврик, Тетяни Шуманської та Вікторії Рокоманюк.

Гармонійно доповнили вечір колишні учасниці «Зоряниці», які сьогодні носять горде ім’я «Зоряниця. Forever». Спершу самостійно, а потім спільно із нинішніми учасницями капели вони виконали українські народні пісні та інші композиції.

Окрім того, гості заходу мали змогу насолодитися диригентським дебютом концертмейстера «Зоряниці» Маргарети Сторонянської. Під керівництвом Маргарети бандуристки подарували шанувальникам музики україномовну кавер-версію хіта Леонарда Коена «Алилуя». Солісткою номера була Марія Боруцька.

Завершили вечір чуттєвим спільним виконанням твору Тараса Петриненка «Господи, помилуй нас».