Відбувся круглий стіл, присвячений 110-річчю від дня народження Володимира Янева

21 листопада 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «В дорозі до істини», присвячений 110-річчю від дня народження Володимира Янева.

Володимир Янів (1908-1991 рр.) — український громадсько-політичний діяч, випускник Львівського університету, багатолітній ректор Українського вільного університету в Мюнхені. В історію українського культурного та інтелектуального життя Володимир Янів увійшов як відомий науковець, публіцист, поет, журналіст і психолог.

Під час урочистого відкриття круглого столу декан філологічного факультету, професор Святослав Пилипчук зазначив, що Володимир Янів належить до числа тих українців, які гідно прожили життя й у своїх вчинках керувалися свободою  – інтелектуальною і духовною. «Завдяки невтомній праці і внутрішньому відчуттю свободи Володимир Янів став тією особистістю, внесок якої у різні сфери культурного та наукового життя української нації важко переоцінити», – наголосив Святослав Пилипчук.

Під час засідання круглого столу спогадами про Володимира Янева, а також фаховими думками про його наукову і творчу діяльність поділилися професор кафедри теорії і практики журналістики Михайло Присяжний, завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, професор Тарас Салига, професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Богдана Криса, в.о. завідувача кафедри давньої історії України та архівознавства Ольга Щодра, проректор з науково-педагогічної роботи Університету, професор Ярослав Гарасим та інші учасники заходу.

На завершення круглого столу студенти філологічного факультету презентували мистецьку композицію «Початок, правда та основа – як образ і подоба Слова», створену за мотивами поезії Володимира Янева.