Відбувся Міжнародний науковий семінар «ІТ-сектор як рушій трансформації у Центрально-Східній Європі»

28 листопада 2019 року у Залі засідань Львівського університету відбувся Міжнародний науковий семінар «ІТ-сектор як рушій трансформації у Центрально-Східній Європі».  Програма заходу, який організувала кафедра економічної та соціальної географії ЛНУ ім. Івана Франка, передбачала доповіді науковців з України, Угорщини, Німеччини, Албанії, Грузії, Великобританії та Норвегії.

Семінар розпочався із привітань від адміністрації Університету та географічного факультету. До присутніх звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк. «Я маю велику надію, що завдяки проведенню наукового семінару, ми будемо через кілька років говорити про широке представництво усіх країн Європи у міжнародному співробітництві нашого факультету. Сьогодні ІТ-сектор відіграє надзвичайно важливу роль у трансформації господарства нашого міста. І мені дуже приємно, що мої колеги з кафедри економічної та соціальної географії долучаються до дослідження такої складної і гостро актуальної тематики», – наголосив Володимир Біланюк.

Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський окреслив основні виклики, які стоять перед Львівським університетом у сфері впровадження цифрових технологій.  «Питання цифрової трансформації є чи не ключовим у рамках сьогодення, й Університет не може бути осторонь процесів, які відбуваються в рамках четвертої індустріальної революції. Наразі ми перебуваємо у процесі впровадження і функціонування в ЛНУ ім. Івана Франка платформи для організації роботи з веб-ресурсами, систем управління навчальним процесом та контентом навчальних курсів», – пояснив Віталій Кухарський і додав, що така інтеграція ІТ-ресурсів сприяє формуванню цифрової культури в межах Університету та інтеграції в неї студентів.

Відкрила Міжнародний науковий семінар доповідь гості з Угорщини Магдольни Сасс. Вона поділилася результатами своїх досліджень щодо перспектив участі у міжнародних ланцюгах вартості, пов’язаних з ІТ, зокрема, окреслила можливості підключення до них країн Центрально-Східної Європи.

Опісля семінар продовжив роботу на новій локації – географічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка – і розділився на три секції. Доповіді першої частини містили інформацію щодо цифровізації та обладнання, функціонування платформ мобільності з досвіду Німеччини та Румунії, екосистем та інструментів розвитку стартапів. Зокрема, учасники семінару дискутували щодо того, чи автоматизація та ІТ здатні замінити робочу силу.

Темою наступної секції стало обговорення питань, дотичних до освіти. Мову вели про цифрові навички як чинник сприяння трансформації діджитал-економіки та подальшого розвитку країн Східного партнерства, систему освіти і тенденції зайнятості молоді в умовах глобалізації на прикладі Албанії. Також українські дослідники мали змогу презентувати свої напрацювання на тему ІТ-технологій у атласному картографуванні та трансформації ринку вищої освіти м. Львова у контексті становлення індустрії інформаційних технологій.

Остання секція семінару передбачала обговорення впливу ІТ-індустрії на «постсовєтський» розвиток Львова, дилеми цифрової економіки та політики і ролі комерційного інтернету у зростаючих технологіях.

Після цього відбулося підбиття підсумків заходу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото