Відбувся Інфодень Програми «ГОРИЗОНТ 2020»

23 листопада 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Інфодень Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «ГОРИЗОНТ 2020». Представники національних контактних пунктів, які діють в Україні за різними тематичними напрямами, презентували нові робочі програми на 2018–2020 роки та обговорили практичні аспекти участі.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський, який наголосив на важливості участі українських науковців у таких проектах, адже вони дають унікальну можливість долучитись до найактуальніших світових досліджень, отримуючи належне фінансування зі сторони ЄС.

Координатор НКП у Львівському університеті Оксана Заремба розповіла про концепцію Програми «Горизонт 2020» з увагою на типи дій у конкурсах, особливості подачі та оформлення заявок. Представляючи нову робочу програму на 2018-2020 рр., Оксана Бутковська закцентувала увагу на тематичному напрямі «Майбутні і нові технології», що передбачає діяльність трьох пов’язаних блоків конкурсів – FET Open, FET Proactivе і FET Flagships. Леся Гарасим ознайомила учасників заходу з проблемами міграції, технологічних перетворень та сучасного управління, що є актуальними в межах напряму «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства».

Запрошені представники національних контактних пунктів розповіли про найактуальніші тематики конкурсів за різним напрямами, зокрема: «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (Галина Лазько), «Безпечні суспільства: захист свободи та безпеки Європи та її громадян» (Надія Ткачук), «Енергетика» (Артур Воронич).

Людмила Криворучка та Валентина Андрущенко розглянули аспекти участі та форми подачі заявок на практиці.

Світлини: Наталії Фарини Більше фото