Відбувся інформаційний день програми «Горизонт 2020»

20 вересня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету  імені Івана Франка відбувся інфодень програми «Горизонт 2020» –  найбільшої рамкової  програми Європейського Союзу із фінансування науки та інновацій.

На заході, який організував Національний контактний пункт при Львівському університеті, було презентовано доповіді, присвячені висвітленню концепції діяльності програми «Горизонт 2020» в Україні та переліку практичних дій щодо участі у тематичних проектах, закріплених за Львівським університетом. (Оксана Заремба – керівник НКП Горизонт 2020 ЛНУ ім. Івана Франка).

Учасники інфодня мали змогу ознайомитися із основними тематичними блоками актуальних проектів Робочої програми 2016-2017 рр. відповідно до напрямів «Майбутні і нові технології» та «Інклюзивні, інноваційні і розумні суспільства» (Оксана Бутковська, Леся Гарасим), а також отримати практичні покрокові поради щодо умов участі у конкурсах із досвіду діяльності НКП «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри» НУ «Львівська Політехніка» (Галина Лазько – керівник НКП).

Організатори також проінформували учасників заходу про інші програми Європейської комісії для освіти, науки та бізнесу (Еразмус+ COSME, Європейський фонд стратегічних інвестицій (EFSI)) як альтернативну можливість набуття професійного досвіду у співпраці із Європейським Союзом (Наталя Фарина).

Україна стала асоційованим членом програми «Горизонт 2020» у 2015 році, що надало українським вченим рівноправний статус із їхніми європейськими партнерами. Основні завдання програми «Горизонт 2020»: зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців, сприяти розвитку інновацій та конкурентоспроможності європейської промисловості й бізнесу, вирішувати найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.