Відомі вчені з України та 20 інших країн беруть участь у ХІІІ Міжнародній конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук

Уже традиційно, впродовж 45 років, наприкінці вересня науковці-кристалохіміки збираються у Львівському національному університеті імені Івана Франка, щоби взяти участь у Міжнародній конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук, ініціатором проведення якої є науковці кафедри неорганічної хімії – представники Львівської кристалохімічної школи.

В урочистому відкритті ХІІІ Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук, що відбулося 26 вересня в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка, взяли участь Ректор Володимир Мельник і голова оргкомітету конференції, проректор з наукової роботи Роман Гладишевський.

Очільники Університету привітали учасників конференції із початком одного з наймасштабніших наукових заходів для кристалохіміків, що відбувається на теренах України, і побажали їм плідних дискусій, продуктивної роботи, цікавих обговорень ключових питань у галузі неорганічної хімії та кристалохімії та гарних вражень від перебування у Львові й Львівському університеті.

Тож упродовж чотирьох днів провідні українські вчені та науковці з 20 країн світу у форматі секційних засідань, виголошення усних і стендових доповідей, представлення презентаційних матеріалів обговорюватимуть актуальні проблеми розвитку сучасної кристалохімії, представлятимуть нові результати щодо синтезу, кристалічної структури та властивостей інтерметалічних і споріднених сполук. Учасники конференції також мають на меті обмінятися науковою інформацією та поглибити й розширити міжнародну співпрацю.

Серед запрошених спікерів конференції – 20 всесвітньо відомих учених у галузі кристалохімії: Ернст Бауер з Технологічного університету м. Відня (Австрія), Рашед Бен Хассен з Туніського Університету Ель Манар (Туніс), Даніель Фрушарт і Наталія Скрябіна з Лабораторії кристалографії та магнетизму Національного центру наукових досліджень (Гренобль, Франція), Іцхак Галеві з Центру ядерних досліджень Негева (Беер-Шева, Ізраїль), Ладислав Гавела з Карлового університету (Прага, Чеська Республіка), Богдан Ідзіковський з Інституту молекулярної фізики Польської АН (Познань, Польща), Жан-Марк Жубер з Інституту хімії і матеріалів Національного центру наукових досліджень (Тьє, Франція), Даріуш Качоровскі з Інституту низькотемпературних і структурних досліджень Польської АН (Вроцлав, Польща), Хольгер Кульманн із Лейпцизького університету (Німеччина), Сьюзен Латтюрнер з Університету штату Флориди (США), Артур Мар з Університету Альберти (Едмонтон, Канада), Метью Пастурель з Університету Ренн-1 (Франція), Віталій Печарський із Університету штату Айови (Еймс, США), Вацлав Петрічек з Інституту фізики Чеської АН (Прага, Чеська Республіка), Клаус Ріхтер із Віденського університету (Австрія), Анджей Шитула з Ягеллонського університету (Краків, Польща), П’єр Віллар власник компанії «Матеріал Фази Дані Система» (Віцнау, Швейцарія), Петро Завалій з Університету штату Меріленд (Коледж-Парк, США), а також Ігор Барчій з Ужгородського національного університету.

Як зазначають організатори, з кожним роком увага до Міжнародної конференції з кристалохімії інтерметалічних сполук зростає, а відтак форум набуває щораз більшої популярності серед наукових шкіл усього світу, що дає змогу продемонструвати міжнародній науковій спільноті досягнення вчених Львівської кристалохімічної школи, а також розширити географічні межі конференції, до участі в якій охоче зголошуються науковці з різних континентів.

Варто зазначити, що за останні 25 років представники Львівської кристалохімічної школи синтезували та визначили кристалічну структуру понад 2000 нових інтерметалічних сполук, відкрили й описали майже 200 структурних типів. Для більшості сполук дослідили комплекс фізичних і хімічних властивостей, встановили низку закономірностей склад-структура-властивості, що стало науковою основою створення технічно важливих матеріалів.

Кристалохіміки Львівського університету активно співпрацюють з відомими науковими центрами, зокрема Інститутом низьких температур і структурних досліджень ПАН (м. Вроцлав, Польща), Віденським університетом (Австрія), Університетом м. Генуї (Італія), Вестфальським університетом ім. Вільгельма (м. Мюнстер, Німеччина), Дармштадтським технічним університетом (Німеччина), Макс Планк Інститутом хімічної фізики твердого тіла (м. Дрезден, Німеччина), Університетом м. Ренн (Франція), Лабораторією кристалографії та магнетизму Національного центру наукових досліджень (м. Гренобль, Франція), Женевським університетом (Швейцарія).

Щорічно науковці Львівської кристалохімічної школи публікують понад 100 наукових статей, зокрема у провідних фахових виданнях з високим імпакт-фактором, і їхні праці знаходять високу оцінку серед закордонних партнерів, що сприяє інтересу до конференції.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото