VIII Міжфакультетська студентська наукова конференція «Актуальні проблеми української освіти»

12 травня 2015 р. на кафедрі загальної та соціальної педагогіки відбувся ІІ етап VIІI міжфакультетської студентської наукової конференції «Актуальні проблеми української освіти». Ця конференція завжди привертає увагу студентів Університету, які вивчали та вивчають нормативні й вибіркові педагогічні курси, проходять педагогічну практику, адже є гарною можливістю долучитися до широкого обговорення питань реформування вітчизняної системи освіти, висловити власну думку щодо різних аспектів організації навчально-виховного процесу.

Конференцію відкрили завідувач кафедри, доцент Дмитро Герцюк і керівник студентської наукової роботи кафедри Олексій Караманов, які наголосили на важливості подібних заходів у контексті залучення студентів до осмислення педагогічних понять і категорій, розуміння універсальної ролі навчання й виховання у їхньому житті.

У ході роботи конференції було заслухано 19 доповідей студентів історичного, біологічного, фізичного, філологічного, філософського факультетів, факультету іноземних мов, культури і мистецтв та новоствореного факультету педагогічної освіти.

У цьому навчальному семестрі тематика доповідей, які презентували студенти-учасники конференції, вирізнялася цікавими напрямами. Вона охоплювала, зокрема, загальні питання філософії освіти, дидактики середньої та вищої школи, удосконалення майстерності вчителя, розвитку неформальної освіти та інклюзивної педагогіки.

Чимало виступів було присвячено аналізу різноманітних психолого-педагогічних аспектів навчальної діяльності, творчої спадщини вітчизняних і зарубіжних педагогів, сучасних підходів до організації взаємодії з учнями з особливими потребами.

Цьогорічні виступи студентів змушували замислюватися над проблемами саморозвитку та самовизначення особистості в контексті здобуття нових знань, формування відповідних умінь і навичок; урахування актуального педагогічного досвіду в діяльності вчителя, викладача; можливостей забезпечення якісної освіти й окресленням перспектив її розвитку.

Світлини: Теодора Лещака Більше фото