Віктор Андрейчук розповів студентам-журналістам ЛНУ ім. Івана Франка про специфіку роботи Служби безпеки України

Начальник Управління Служби безпеки України у Львівській області Віктор Андрейчук 23 лютого 2016 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Володимиром Мельником і прочитав відкриту лекцію студентам факультету журналістики.

Віктор Андрейчук зазначив, що працівники регіонального органу безпеки беруть активну участь в антитерористичної операції на сході України з перших днів її проведення. Окрім виконання поставлених завдань відповідно до компетенції, офіцери сприяють діяльності органам державної влади, протидіють розвідувально-диверсійним групам і терористичній діяльності.

Начальник регіонального управління СБУ зосередив увагу на позитивних змінах, пов’язаних із реформуванням структури Служби безпеки України, яка поступово переходить до принципів діяльності європейських спецслужб.

Під час зустрічі йшлося і про проблему інформаційної безпеки.

Зокрема, начальник управління Служби безпеки України у Львівській області наголосив, що підконтрольні Росії інформаційні ресурси часто використовуються для поширення так званих «фейкових» новин з метою дезінформації населення та дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні. Розповсюдження таких матеріалів, сприяє пропагандистській діяльності агресора. Своєю чергою СБУ здійснює моніторинг інформаційного простору держави та при виявленні загроз вживає заходи правового реагування.

«Улітку 2014 року Служба безпеки України звернулася до громадян із рекомендацією видалити свої профілі з російських соціальних мереж, адже спецслужби РФ мають доступ до особистої інформації зареєстрованих користувачів «Вконтакті» та «Однокласники», – повідомив Віктор Андрейчук.

Після лекції студенти мали можливість поставити гостеві запитання щодо заходів безпеки в період військових дій у країні, досвіду участі в антитерористичних операціях тощо.