Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники

Львівського національного університету імені Івана Франка!

Сердечно вітаю Вас із Днем української писемності та мови!

Мова є основою єдності народу, духовною запорукою його майбутнього, найважливішим оберегом цілісності держави. Історія доводить, що по-справжньому сильна й успішна країна можлива тільки тоді, коли на всій її території повноцінно функціонуватиме єдина державна мова. Саме українська мова консолідує нашу націю і є тим інструментом, який спроможний продемонструвати всьому світові славу та велич українського народу.

На жаль, зараз питанням мови надто часто спекулюють, переводячи його в політичну площину і намагаючись переконати нас у тому, що захист української мови не є першочерговим завданням держави.  Тому безсумнівним  і одним із головних моральних обов’язків кожного українця є утвердження нашої мови та культури в усіх сферах життя в Україні та їх популяризація у всесвітньому інформаційному та інтелектуальному просторі.

Бажаю всім нам міцного здоров’я, взаєморозуміння, злагоди, єдності й миру!

Ректор                                                                         Володимир Мельник