Візит делегації  Шауляйського університету

7 жовтня 2015 року делегація із Шауляйського університету (Литовська Республіка) відвідала Львівський університет, де відбулась зустріч із проректором із науково-педагогічної роботи, соціальних питань і розвитку Мар’яном Лозинським, деканом хімічного факультету Ярославом Каличаком, деканом механіко-математичного факультету Михайлом Зарічним і професором кафедри історичного краєзнавства історичного факультету Богданом Якимовичем.

Професор Шауляйського університету Вацловас Тригис окреслив основні аспекти навчання у латвійському виші та зазначив, що «наші випускники добре зарекомендували себе як науковці. Лише з перших двох випусків – 6 доцентів, які сьогодні працюють у Вільнюських університетах».

Вацловас Тригис також відзначив, що цьогоріч фінансування магістерських програм для студентів-іноземців, зокрема з України фінансує литовський уряд.

Декан механіко-математичного факультету Михайло Зарічний зауважив, що цього року на спеціальність «Математика» у Львівський університет зарахували 83 студентів на перший курс, що є найбільшою кількістю серед аналогічних спеціальностей у інших вишах України.

Від імені ректорату Університету привітав гостей із Литовської Республіки проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Мар’ян Володимирович зазначив, що «у нас добре налагоджені зв’язки з литовськими колегами, а відтак, співпраця у такому форматі лише надихає на її активне продовження в науковій і культурній площині».

Нагадаємо, що 2005 року було підписано угоду про співпрацю між Шауляйським університетом (Литовська Республіка) Львівським національним університетом імені Івана Франка та Василіянським Інститутом Філософсько-Богословських Студій. Професор Алдона Васіляускєне відзначила, що «завдяки нашій активній співпраці литовські студенти мали можливість взяти участь в археологічних розкопках у селі Підгірці Львівської області, якими керував професор Михайло Филипчук. Професор подякувала за спільну роботу в складі редколегії над Вісником Львівського університету, зокрема серією «Книгознавство, бібліотекознавтво та інформаційні технології», що також сприяє поглибленню українсько-литовської співпраці. «У нашому університеті регулярно відбуваються дні Львівського університету. На майбутнє плануємо створити у Львівському університеті Центр вивчення литовської мови та культури», – поділилася планами на майбутнє Алдона Васіляускєне.

Від імені товариства «Україна-світ» представників делегації привітав професор кафедри історичного краєзнавства історичного факультету Богдан Якимович.

Під час зустрічі сторони обмінялися міркуваннями щодо механізмів подальшої співпраці, зокрема активізації культурної діяльності. Професор Вацловас Тригис запропонував організувати спільне литовсько-українське наукове видання – журнал історичних досліджень територій середньої Європи ХV-ХІХ століття. «Можна зібрати свідчення про тодішню культуру, археологію, обряди, звичаї тощо. У виданні журналу можуть брати участь не тільки литовські й українські університети, але й білоруські та польські. Також можемо організувати таку співпрацю і на рівні академій наук», – запропонував Вацловас Тригис.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото