Візит делегації Університету до Тартуського університету (Естонська Республіка)

Упродовж 16-20 березня 2016 року делегація Львівського національного університету імені Івана Франка у складі: проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марії Зубрицької, заступника декана факультету міжнародних відносин Ігоря Бика та доцентів факультету міжнародних відноси Оксани Краєвської, Мар’яни Гладиш і Петра Байковського відвідала один із найстаріших університетів Європи – Тартуський університет (м. Тарту, Естонія) з метою узгодження питань співпраці та участі в Міжнародній конференції «Платформа Східного Партнерства: пострадянський простір між ЄС та Росією. Стан кризи: згортання чи глобалізація?»

Візит відбувся в рамках реалізації спільного проекту Львівського й Тартуського університетів «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Під час зустрічі делегації Університету з проректором із навчальної роботи Тартуського університету, доктором Мартом Ноорма (Mart Noorma) йшлося про співпрацю між двома університетами та про погодження основних напрямів спільних досліджень. Доктор Март Ноорма наголосив на важливості розробки двосторонньої угоди для закріплення напрацьованих результатів і контактів.

Учасники делегації Львівського університету відвідали коледж іноземних мов і культур та кафедру скандинавістики, де проректор Марія Зубрицька взяла участь у низці зустрічей, зокрема з директором коледжу іноземних мов і культур, доктором Керсті Лепоя (Dr Kersti Lepajõe) і завідувачем кафедри славістики факультету мистецтв і гуманітарних наук, професором Любов’ю Кісельовою (Prof. Ljubov Kisseljova).

Варто зазначити, що цьогоріч працівники Інституту політичних наук імені Йохана Скитта Тартуського університету та факультету міжнародних відносин Львівського університету розробили та подали заявку на конкурс проектів Еразмус+ КА2 «Modernizing Area Studies Through Educative Reinforcement – Baltic and Black Sea Region Studies in Ukraine» [BBRS] – Coordinator: University of Tartu [UT], Tartu, Estonia.

Відтак, під час свого візиту до естонського університету учасники української делегації мали чудову нагоду обговорити питання продовження співпраці з факультетом міжнародних відносин, на базі якого й реалізовується згаданий проект.

Заступник декана факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Бик під час перемовин із заступником директора з навчальної роботи Інституту політичних наук імені Йохана Скитта Ольгою Богдановою закцентував увагу колег на питанні академічної мобільності та обмінів студентами, які навчаються на магістерських програмах.

Про участь Львівського й Тартуського університетів у спільних міжнародних проектах і програмах йшлося під час зустрічі науковців нашого Університету з працівниками відділу міжнародного співробітництва Університету м. Тарту.

Начальник відділу міжнародного співробітництва Крусті Керге (Kristi Kerge) і керівник протоколу Сір’є Упрус (Sirje Üprus) ознайомили учасників делегації зі стратегією інтернаціоналізації одного з найдавніших естонських університетів і розповіли про англомовні програми та літні школи для українських студентів, а також надали інформацію про двосторонні угоди Тартуського університету та його присутність у світових рейтингах. Окрім того, координатор міжнародних проектів Кадрі Оя (Kadri Oja) поділилась досвідом реалізації проектів Еразмус+, Еразмус Мунудус, Темпус та Жана Моне в Тартуському університеті.

Додамо, що 2015 року було підписано міжінституційну угоду про співпрацю ЛНУ ім. Івана Франка й Тартуського університету в межах програми Еразмус+ КА1 – індивідуальна навчальна мобільність. Конкурс на отримання стипендій для навчання та стажування в Тартуському університету оголошено на сторінці відділу міжнародних зв’язків http://international.lnu.edu.ua/erasmus-university-of-tartu .

Після завершення офіційних зустрічей учасникам делегації Львівського національного університету імені Івана Франка естонські колеги запропонували екскурсії головною будівлею Тартуського університету. Представники нашого Університету також відвідали бібліотеку та музей Тартуського університету.

Під час свого перебування в Тарту науковці Львівського університету взяли участь у Міжнародної конференції «Платформа Східного Партнерства: пострадянський простір між ЄС та Росією. Стан кризи: згортання чи глобалізація?», під час урочистого відкриття якої проректор Марія Зубрицька виголосила вступне слово.

Додамо, що Марія Олексіївна також взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Перспективи і динаміка: осмислення сьогодення, щоб зрозуміти майбутнє», під час якого з науковими доповідями виступили й доценти факультету міжнародних відносин Оксана Краєвська, Мар’яна Гладиш та Петро Байковський.

Нагадаємо, що в рамках реалізації спільного проекту впродовж 19-23 жовтня 2015 р. на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась осіння школа «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні», в рамках якої проходили дискусії за такими тематичними напрямами: «Європейські принципи і стандарти державного управління: прозорість, підзвітність і ефективність», «Ефективне управління як ключ до економічного розвитку та інновацій», «E-управління як посередник належного врядування: інклюзивність, ефективність, прозорість», «Важливість освіти, робота з молоддю та культура в комунікації «управління до суспільства», а також «Творче мислення та інновації».

Світлини: учасників делегації Більше фото