Внесено зміни до Статуту та Колективного договору Університету

Ректор Володимир Мельник і голови профспілкових комітетів працівників і студентів Університету Володимир Качмар та Андрій Білинський 17 травня 2016 року прозвітували про виконання Колективного договору ЛНУ ім. Івана Франка під час засідання Конференції трудового колективу.

«Двосторонній договір між адміністрацією та трудовим колективом Університету базується на чинному законодавстві й передбачає захист прав та інтересів академічної спільноти незалежно від місця праці, посади, наукового ступеня чи вченого звання. Неухильне виконання умов Колективного договору є одним із пріоритетних завдань адміністрації Університету», – зазначив Ректор.

Нагадаємо, що чинний Колективний договір Університету був схвалений Конференцією трудового колективу Університету 21 квітня 2015 року.

«Упродовж звітного періоду змінювалося законодавство та нормативні положення. А це, своєю чергою, зобов’язує нас до корекції окремих положень Колективного договору», – зауважив голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар.

Володимир Михайлович поінформував делегатів Конференції про роботу комісії щодо розробки Колективного договору Університету, яка, враховуючи всі пропозиції, що надійшли від структурних підрозділів, а також від окремих працівників, запропонувала низку необхідних змін, які стосуються розділів: «Матеріальне стимулювання працівників Університету», «Охорона праці», «Соціальний розвиток Університету, оздоровлення та відпочинок», «Соціальний захист студентів, аспірантів Університету, гарантії діяльності органів студентського самоврядування».

За словами голови профспілкового комітету працівників, комісія детально опрацювала додатки та звернулась до делегатів Конференції з пропозицією внести зміни до переліку посад із ненормованим робочим днем, котрим надається право на додаткову відпустку.

На розгляд і затвердження Конференції трудового колективу також було винесено й зміни до Статуту Університету.

Перший проректор, професор Василь Височанський озвучив запропоновані Вченою радою зміни, що стосуються дрібних технічних правок до Статуту Університету й щодо вилучення з переліку структурних підрозділів соціально-культурної сфери Університету, які забезпечують функціонування об’єктів соціально-культурного призначення, санаторію-профілакторію та поліклініки у зв’язку з припиненням їхньої діяльності.

Василь Степанович наголосив і на важливості ще однієї зміни до Статуту, що стосується розділу «Управління Університетом», зокрема п. 6.1.2.2., у якому йдеться про вимоги до кандидата  на посаду декана факультету.

Досі на посаду декана могла претендувати особа, яка впродовж останніх 5 років перед обранням працювала в Університеті на науково-педагогічних посадах на постійній основі. Тепер же, відповідно до рішення Конференції трудового колективу (протокол №2 від 17 травня 2016 року) кандидатом на посаду декана може бути особа, яка має не менше, ніж 5 років науково-педагогічного стажу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото