Вперше у Львівському університеті стартувала  Міжнародна Академія Лідерства

Понад тридцять студентів та аспірантів з України, Боснії та Герцеговини, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Угорщини і Фінляндії беруть участь у Міжнародній Академії Лідерства, яка розпочалася 8 серпня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Під час урочистого відкриття Міжнародної Академії Лідерства, яке відбулося в Дзеркальній залі Львівського університету, учасників привітав директор європейських програм Фонду американських студій зі Сполучених Штатів Америки, засновник «AILTE», ініціатор проведення заходу Метью Квасіборскі, який наголосив на актуальності проведення Міжнародної Академії Лідерства.

«Ідея провести таку Школу виникла ще у 2013 році, коли я став свідком активної участі української молоді у подіях Революції Гідності», – розповів ініціатор заходу.

За словами Метью Квасіборскі, він тривалий час розмірковував, як зреалізувати в Україні майже двадцятилітній досвід у сфері міжнародної освіти. На посаді директора престижного Американського інституту політичних і економічних систем (AIPES) він особисто пересвідчився у потенціалі української молоді та необхідності сприяти всебічному розвитку лідерських здібностей молодих українців, базуючись на найкращих європейських та північноамериканських практиках.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник відзначив, що захід такого рівня надзвичайно важливий для Університету. За словами Володимира Петровича, Академія дає унікальну можливість для молоді з різних країн світу обмінятися не тільки теоретичним, а й практичним досвідом у сфері міжнародної політики та економіки. «Студентська молодь, яка бере участь у Міжнародній Академії Лідерства, має практичний досвід з вирішення політичних проблем на прикладі своїх країн. Тож, завдяки проведенню цього заходу, учасники матимуть унікальну можливість для комунікації, яка, переконаний, у майбутньому стане не фрагментарною, а цілісною», – зазначив Ректор.

Володимир Мельник також наголосив, що серед низки заходів, які відбуваються у Львівському університеті, Міжнародна Академія Лідерства займає особливе місце, адже вона «створює передумови для формування нових політичних лідерів в Україні».

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у вітальному слові наголосив на тому, що нинішня Україна є цікавим простором для вивчення різноманітних політичних інструментів, багато з яких вже не застосовують у інших країнах світу. «Тож, будучи учасниками Міжнародної Академії лідерства, ви маєте унікальну нагоду почерпнути для себе нові знання і засвоїти певні практичні навики, адже практика – це найважливіша складова навчання», – переконаний чиновник.

До привітань учасників Міжнародної Академії Лідерства долучилася депутат Львівської обласної ради Тетяна Бей, закликавши усіх бути активними у навчанні, адже «результати роботи Академії залежать від усіх слухачів».

Зазначимо, що Академія Лідерства відбувається у Львові вперше і триватиме до 20 серпня 2016 року: упродовж двох тижнів учасники Академії удосконалюватимуть свої лідерські компетентності, переймаючи досвід провідних науковців України, Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки.

Навчання складатиметься з теоретичної та практичної частин і включатиме численні гостьові лекторії за участю провідних аналітиків та експертів в галузі економіки, інформації та політології. Учасники матимуть широкий спектр курсів, які стосуватимуться проблем управління конфліктами, ринкової економіки, демократії перехідного періоду, специфіки культурного середовища ХХІ століття, ролі засобів масової інформації (традиційних і соціальних) у зонах конфліктів, гібридної війни у демократичних країнах тощо.

Організаторами Міжнародної Академії Лідерства у Львові є Громадська організація Міжнародна асоціація «Вільна Україна» за підтримки The Fund for American Studies, Krieble Foundation, Language of Liberty Institutes і The Freedom and Entrepreneurship Foundation у партнерстві з Львівським національним університетом імені Івана Франка, зокрема Центром американських студій Університету.

Додамо, що ініціатива Міжнародної Академії Лідерства у Львові реалізована за фінансової підтримки депутата Львівської обласної ради Тетяни Бей.