Вручення дипломів випускникам філологічного факультету

4 липня 2017 року в Актовій залі Університету під час урочистої академії випускникам філологічного факультету вручили дипломи про вищу освіту.

«Ви отримуєте дипломи у складний для України час, коли наша держава перебуває у стані війни, де однією із найнебезпечніших зброй є інформація. У цій війні особливий голос повинні мати філологи, адже це ті люди, які розуміють «як много важить слово», які знають, що слово – це зброя, якою можна воювати і переконувати. Але слово – це також духовна субстанція, яка може і повинна надихати, додавати енергії і снаги, сіяти добро», – звертаючись до випускників, зазначив декан філологічного факультету Святослав Пилипчук.

Святослав Михайлович наголосив, що кожен філолог, розуміючи вагу слова, повинен бути відповідальним за усе промовлене чи написане. Також декан побажав випускникам ніколи не зупинятися на шляху до поступу, не втрачати віри у краще і завжди відчувати присутність Університету у своєму подальшому житті.

«Сьогодні Україні і нашому Університетові надзвичайно потрібні саме ви – молоді фахівці, які прагнуть змін, готові до відповідальності перед суспільством і знають, що таке Гідність», – зазначив Святослав Пилипчук.

Завершив декан факультету словами Івана Франка, адресованими свого часу галицькій молоді: «До праці, молоді приятелі, до інтенсивної, невсипущої праці над собою самими! Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею. Таких мужів потребує кожда нація і кожда історична доба…»

Також до вітальних слів долучилися завідувачі та представники кафедр філологічного факультету – професор Зоряна Купчинська, професор Флорій Бацевич, професор Ірина Кочан, професор Богдана Криса, професор Василь Івашків, професор Алла Татаренко, професор Алла Кравчук та Ореста Забуранна.

Мелодійним словом, пісенним дарунком випускників привітали студенти філологічного факультету – Іванка Лободяк, Ліда Дроботова, Василь Трущак та Софія Гнідець. Випускниці факультету Марія Німців та Марія Григоришин надихнули присутніх чудовим виконанням пісні «Човен» на слова Івана Франка.

Випускниця факультету Ольга Дика подякувала викладачам і колегам за знання і прекрасний час, проведений у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

«Ми горді, що упродовж усіх років навчання Університет підтримував талановитих, ініціативних студентів, і хоча «бентежать душу світлі мрії й від передчуття чогось нового серце мліє», Франковий університет у наших душах назавжди запалив вогонь, що допомагає мислити і творити. Хоча найважче уміння – почати спочатку, але вже потроху кожен із присутніх тут випускників «приміряє до вітру свої крила» задля підкорення, як навчали в Університеті, нових освітніх, культурних та наукових вершин», – наголосила Ольга Дика, пообіцявши від імені усіх випускників розвивати найкращі традиції філологічного факультету і прославляти своїми досягненнями Університет.

На завершення урочистої академії заступник декана філологічного факультету Ірина Кметь наголосила, що «бути випускником філологічного факультету – означає бути самим собою в реальному світі і не втрачати себе у віртуальному просторі. Бути відповідальним за промовлене і написане слово, поважати думку і працю іншого».

«Приємно, що саме такими і є випускники-філологи Львівського національного університету імені Івана Франка», – додала Ірина Федорівна.