Вручення дипломів випускникам філологічного факультету

8 липня 2015 року в Актовій залі Університету відбулась Урочиста академія з нагоди вручення дипломів випускникам філологічного факультету. Після спільно виконання державного Гімну учасники заходу вшанували хвилиною мовчання військових, які віддали своє життя під час антитерористичної операції на Сході України.

«Щороку Львівський національний університет імені Івана Франка випускає більше сотні філологів – добрих знавців слова, готових навчатись і навчати, помножувати здобуті знання та укріплювати їх досвідом», – сказав в.о. декана філологічного факультету, доцент Василь Будний. Звертаючись до випускників, Василь Володимирович процитував Івана Франка, Великого Українця і патрона Університету: «Слово – полова, але огонь в одежі слова – безсмертна, чудотворна фея, правдива іскра Прометея». В.о. декана закликав випускників завжди пам’ятати про цю важливу особливість слова: «Шановні друзі, ми пишаємося вашими здобутками і перемогами, віримо у ваші молоді сили й світлі уми та сподіваємось, що ви гідно будете нести у світ звання студента філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка».

Привітав випускників і професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Любомир Сеник: «Дорогі випускники, у вашій життєвій мандрівці максимально  використовуйте здобуті знання, щоб сповнити свою працю насолодою та любов’ю. Пам’ятайте, що ваша alma mater відкрила у кожному надзвичайне відчуття художнього слова, що є найбільшим даром – даром Духа, тому оберігайте його».

«Екзамени, сесії, шпаргалки, недоспані ночі – це все позаду, однак ще не один іспит доведеться скласти вам у житті. Та я спокійна, бо іспит на людяність, гідність і патріотизм ви уже склали, взявши участь у Революції Гідності», – сказала викладач кафедри української мови Наталія Глібчук. Вона побажала випускникам перерости своїх вчителів, а на життєвій стежині забути що таке байдужість, тому що це вияв найвищої жорстокості.

Із завершенням знаменного етапу життя привітала колишніх студентів завідувач кафедри слов’янської філології, професор Алла Татаренко: «Від сьогодні ви – вільні, а бути вільним – це велика відповідальність, тож будьте відповідальними. На життєвому шляху вас чекають різноманітні кліматичні умови, але, попри все, нехай ясна погода в душі буде незмінною, а політично-історичний клімат – сприятливим. Пам’ятайте, що майбутнє належить вам, тому прийдешній світ ви створите власними руками».

Зі словами підтримки та вдячності, адресованими батькам випускників, звернулась професор кафедри загального мовознавства Галина Мацюк. Вона також побажала юним філологам доброї долі, щастя та Божого благословення.

До вітальних слів долучилась і викладач кафедри російської філології Юлія Антоненко: «Пам’ятайте, що Університет – це не лише заліки та іспити, а й стиль життя. Бути випускником Львівського національного університету імені Івана Франка – мати власний оригінальний погляд на світ, тож помножуйте і поширюйте цей самобутній стиль».

Мужності, терпіння й упевненості в собі побажала випускникам філологічного факультету старший викладач кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Олена Горошкевич. «Економісти оперують таким терміном, як «вікно можливостей», що означає хвилю розвитку, яка у сприятливий період може дати максимальний результат. Тож бажаю, щоб для кожного з вас відкрилось «вікно можливостей».

Доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Ірина Старовойт звернула увагу на святкову форму випускників – мантії та конфедератки, зауваживши, що не це сьогодні уніфікує винуватців свята, а саме здобута вища освіта є тим особливим сальдо випускника Львівського національного університету імені Івана Франка. Ірина Миколаївна попросила колишніх студентів пам’ятати, «що не можна стати щасливими в нещасливій країні».

«Шановні колеги! Маю сьогодні велику приємність звернутись до вас саме так. Ми з вами – колеги у служінні мові, слову. Це служіння жертовне, не завжди приємне, однак необхідне. Тож пам’ятайте: ви володієте інструментом, яким можна піднести людину до висот, окрилити її, але водночас ви володієте і зброєю, яка може вбити», – сказала доцент кафедри прикладного мовознавства Данута Мазурик.

До вітальних слів долучився професор кафедри української літератури імені М. Возняка Тарас Пастух, який побажав випускникам бути справжніми, подолати всі хвилювання й упевнено крокувати своєю життєвою дорогою.

Від імені випускників 2015 року зі словами вдячності викладачам і батькам звернулась магістрант Наталія Довганич.