Всеукраїнська наукова конференція  «Конструктивна географія та картографія: стан, проблеми, перспективи»

З нагоди відзначення15-річчя від часу заснування кафедри конструктивної географії і картографії впродовж 14-15 травня 2015 року на географічному факультеті триває Всеукраїнська наукова конференція «Конструктивна географія та картографія: стан, проблеми, перспективи».

Із вітальним словом звернувся до учасників конференції заступник декана географічного факультету, доцент Ігор Рожко. «Варто зазначити, що впродовж усього періоду роботи кафедри, відбулось чимало змін у виборі пріоритетних напрямів досліджень. Сьогодні наші вчені працюють не тільки над гідроекологічними змінами в природі, а й проводять багато інших наукових пошуків», – зауважив Ігор Михайлович.

До вітальних слів долучився професор, завідувач кафедри конструктивної географії і картографії географічного факультету Валерій Петлін. «Кафедра активно працює над еколого-гідрологічною та еколого-урбаністичною проблематикою, проводить наукові дослідження антропогенних і природних територіальних систем, – зазначив Валерій Миколайович. – Сьогоднішня конференція, яка триватиме упродовж двох днів, сприятиме конструктивному діалогу, обміну раціональними думками між колегами, які завітали на географічний факультет з різних куточків України».

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань. У виступах учасників йшлося про конструктивну географію в Україні, концепцію регіональних природоохоронних систем у конструктивно-географічних дослідженнях, гідродинамічно-пасивні ділянки гірських річок, завдання геоекологічних досліджень на сучасному етапі розвитку, сучасні підходи до аналізу антропізації геосистем.

Іноземні учасники конференції ділилися досвідом досліджень геоекологічного положення та районування ландшафтів арідних рівнин Азербайджану, модифікації параметрів хвиль повені флішових Карпат, придбання старих карт Польщі та Центральної Європи і проекту Mapster.

Також у рамках конференції учасники обговорили питання характеристики лісистості території Карпатського національного природного парку, особливостей ресурсного потенціалу Трускавецько-Східницького бальнеологічного регіону, передумов розвитку мисливського туризму на території НПП «Сколівські бескиди», особливостей функціонування туристичної інфраструктури Підкарпатського воєводства.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото