Всеукраїнський науково-практичний семінар  «Інтегрована інформаційна система управління університетом: типові рекомендації для ВНЗ України»

Сьогодні, 14 квітня 2015 року, в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочав роботу Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інтегрована інформаційна система управління університетом: типові рекомендації для ВНЗ України».

Українські фахівці й експерти з Німеччини, Польщі, Білорусі, Молдови, Грузії беруть участь в обговоренні основних принципів побудови та проблем впровадження інтегрованої системи управління університетом для ВНЗ України.

З вітальним словом звернувся до учасників семінару Ректор Університету Володимир Мельник. Володимир Петрович зазначив, що в університетах зараз активно працюють над модернізацією системи вищої освіти. І головне в цьому процесі, на думку Ректора, – суспільна згода. «Сьогодні нам необхідно творити нову якість освітнього процесу та підготовки фахівців, нову систему управління всіма структурними елементами університету», – вважає професор Володимир Мельник.

Про цілі, основні результати та попередні підсумки проекту «INURE» програми ЄС ТЕМПУС розповів координатор проекту, професор Університету Кобленц-Ландау (Німеччина) Сергій Чернишенко.

Варто зазначити, що проект спрямований передусім на адаптацію сучасної європейської методики управління університетом в ЄС і заснований на використанні новітніх комп’ютерних та управлінських технологій. Одним із важливих аспектів реалізації проекту є розроблення та впровадження програмного забезпечення нового покоління для управління університетом на основі аналізу й обробки інформаційних потоків, пристосованих до існуючих систем управління в університетах-партнерах.

Про актуальність результатів проекту INURE для імплементації положень нового Закону України «Про вищу освіту» розповів проректор із науково-педагогiчної роботи Сумського державного університету В.О. Любчак. Начальник Центру інформаційних систем Сумського державного університету В.В. Хоменко представила модель і функціональну структуру інтегрованої інформаційної системи управління університетом та розповіла про взаємодію з інформаційними системами МОН України.

Представники Університету Марії Кюрі-Склодовської (Польща) та Технічного університету м. Кошице (Словаччина) розповіли про досвід країн ЄС на шляху впровадження та використання інтегрованих інформаційних систем управління університетом.

Результатами проекту для університетів країн СНД також поділились представники ВНЗ та Міністерств освіти і науки Білорусі, Молдови, Грузії. Так, про досвід впровадження автоматизованої інформаційної системи Білоруського державного університету йшлося у виступі начальника відділу прикладного програмного забезпечення Центру інформаційних технологій Білоруського державного університету Н. Новікової.

Із доповіддю на тему: «Автоматизація основних бізнес-процесів ВНЗ» виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Кухарський, який зосередив увагу на аспектах розвитку автоматизованих систем у сучасному університетському менеджменті.

У ході обговорення українські науковці наголосили на принципах побудови інтегрованої інформаційної системи управління університетом та розповіли про прикладне значення розробленої методології і поділилися досвідом практичних рішень проектування.

Додамо, що мета проекту «INURE» програми ЄС ТЕМПУС полягає в розробці та впровадженні комплексної, інтегрованої інформаційної системи управління в університетах України, Білорусії, Молдови, Грузії, заснованої на досвіді європейських університетів і на поточному стані країн-партнерів. та реалізувати ці завдання можливо шляхом формування нового стилю в організації потоків інформації; підготовки необхідного програмного забезпечення; створення необхідної матеріальної інфраструктури, а також навчання персоналу університетів роботі з даною інфраструктурою. Особливу увагу при вивченні методів управління університетами в країнах ЄС, на думку експертів, варто зосередити на використанні сучасних інформаційних систем у менеджменті.