Видатний співак Володимир Луців зустрівся зі студентами Університету

24 травня 2017 року у Дзеркальній залі Університету відбулася зустріч із видатним співаком і бандуристом, відомим культурно-гормадським діячем Володимиром Луцівим (Великобританія, Лондон). Ініціювали захід факультет педагогічної освіти і Педагогічний коледж. Модераторами зустрічі стало подружжя Олесі та Ореста Цимбали.

Заступник декана факультету педагогічної освіти Галина Крохмальна привітала учасників зустрічі, наголосила на унікальній нагоді поспілкуватися з маестро Володимиром  Луцівим і побажала усім плідного та цікавого діалогу. Присутні мали можливість переглянути відеосюжет про життєвий та творчий шлях гостя і послухати аудіозапис пісні у його виконанні.

Студентка Педагогічного коледжу Софія Котоус (викладач Каспрук І.М.) українською мовою виконала неаполітанську пісню «О Sole Mio» з репертуару Володимира Луціва. Також прозвучав музичний подарунок від ст. викладача факультету педагогічної освіти Роксоляни Призванської («Шумить пшениця як Дунай»).

Володимир Луців побажав студентам бути наполегливими, працьовитими і сміливо іти до своєї мети, адже лише так можна досягти успіху.

Відповідаючи на запитання щодо конкретних кроків, які повинна робити молодь, що покращити життя в Україні, Володимир Луців зазначив: «Тільки тоді, коли кожен з нас буде успішним, успішною буде і наша Україна».

Завдяки життєрадісності та ораторським здібностям Володимира Луціва на зустрічі панувала приємна та невимушена атмосфера.

За вагомий внесок у розвиток української культури і підтримку талановитої молоді, директор Педагогічного коледжу Оксана Сурмач від імені факультету педагогічної освіти та Педагогічного коледжу вручила Володимиру Луціву подяку та іменну книгу. Оксана Сурмач зазначила, що як показує історія першоосновою усіх процесів є не політика чи економіка, а культура.

Довідка.

Володимир Луців народився 5 червня 1929 року у м. Надвірна Івано-Франківської області. Наймолодший учасник капели бандуристів ім. М. Леонтовича (м. Госляр, Німеччина, 1947). 1948 року переїхав у Великобританію, де брав приватні лекції вокалу (Брадфорд, 1948-1951). Пізніше він навчався у коледжі св. Трійці (Лондон, 1951-1952), а далі студіював у консерваторії св. Кекилії (Рим, 1952-1957).

Професійна кар’єра Володимира Луціва розпочалася у 1961 році, коли він презентував Англію на ІІІ-му Міжнародному пісенному конкурсі (аналог теперішнього Євробачення) у Бельгії, де здобув перше місце. Як професійний співак Tino Valdi (артистичний псевдонім В. Луціва) виступав на престижних сценах Європи, США, Канади, Австралії. У супроводі оркестрів, хорів, фортепіано та бандури десятиліттями пропагував українські пісні й думи.

Також Володимир Луців був координатором святкування 1000-ліття Хрещення України (Рим, 1988), повернення Глави УГКЦ М. І. кардинала Любачівського (1991) та перепоховання патріарха Й. Сліпого (1992) з Рима до Львова, відзначення 400-річчя Берестейської унії (Рим, 1996) та багатьох інших культурно-громадських акцій. Організував близько 30-ти міжнародних турне для великих хорів, танцювальних колективів й окремих виконавців. Автор сотень статей і репортажів, колекціонер, ініціатор мистецьких виставок.

Видав кілька сольних платівок та аудіодисків, опублікував автобіографію «Від Бистриці до Темзи» (1999), заснував благодійний культурно-мистецький фонд ім. В. Луціва у Надвірній (2002), який опікується талановитою молоддю.

Лауреат міжнародної премії ім. В. Винниченка (Київ, 1993).

За вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу Президент України своєю постановою від 17.01.2008 нагородив маестро Володимира Луціва орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

Світлини: Олександри Чури Більше фото