Випускник Львівського університету, письменник Микола Петренко відзначив 90-літній ювілей у своїй альма-матер

Студенти та викладачі Педагогічного коледжу, вихованці НВК садок-школа «Один, два, три» привітали письменника Миколу Петренка, випускника факультету журналістики Львівського університету, з 90-літнім ювілеєм, організувавши літературно-музичний вечір «Осіннім вечором пречистим…».

Поет, казкар, драматург, публіцист і гуморист Микола Петренко пройшов надзвичайно цікавий шлях у літературі і непростий у житті. Він знаний багатьма, хто любить українську поезію. Чого вартує лише одна його пісня, що стала народною, – «Намалюй мені ніч»!

Під час літературно-музичного вечора ювіляр розповів студентській та учнівській молоді про своє дитинство, що пройшло в місті Лохвиця на Полтавщині, юнацькі роки, проведені в концтаборах, про навчання на факультеті журналістики тоді Львівського державного університету, а тепер – Львівського національного університету імені Івана Франка, і про свою літературну діяльність.

«Я пам’ятаю себе першокласником… Тоді закінчилася масова колективізація в Україні. Ходили спеціальні бригади по хатах і розбивали ікони. Мама мені повісила на шию хрестика. Я пішов до школи, а вчителька зробила зауваження, зняла хрестика й одягла піонерський галстук. І я не знав, чому так діється, до кого підійти і спитати – «А що ж не так?» – поділився письменник своїм яскравим спогадом із дитинства.

Микола Петренко – надзвичайно оптимістична особистість, хоча мав усі підстави нарікати на життя. Навіть у найскладніші періоди Микола Петренко залишався українцем, він завжди вкладав у свої твори глибокий зміст, за що ним зацікавилася тодішня влада.

«Згодом почав писати, але був змушений висловлюватися натяками, шарадами, щоб люди здогадувалися… Свою правду довелося ховати в підтекст, бо не можна було писати відверто. Своє 17-річчя я зустрічав за ґратами Янівського концтабору у Львові – 1942 року нас, молодих арештантів, привезли у концтабір. Так я став львів’янином…», – розповів Микола Петренко.

Письменник з болем говорив про Голодомор в Україні, що, на його думку був пов’язаний із кремлівською жадобою завоювати весь світ. За словами Миколи Петренка, імперська затята сила й досі хоче завоювати світ, про що свідчить її військова агресія на Сході нашої держави.

Студенти І і ІVкурсів напряму підготовки «Дошкільна освіта»: М. Мручок, С. Ніколаєнко, Н. Сородник; С. Лега, О. Куршин, М. Боровець, О. Синюк декламували вірші Миколи Петренка. Пісні на його слова виконували дошкільнята НВК школа-садок «Один, два, три», художній керівник – Михайло Тивонюк; студенти Л. Карпенко, І. Чухань (ДШВ-43,), О. Звір (ДШВ-13), Х. Полева (ШКВ-43); викладач Педагогічного коледжу Роксоляна Призванська.

Душевним і щирим було звучання пісень Миколи Петренка у виконанні доцента Вищої музичної академії імені Миколи Лисенка, заслуженої артистки України Галини Гавриш. Акомпоніатори – викладачі Педагогічного коледжу: Володимир Крук, Світлана Вижанова, Любов Сав’як.

Нагадаємо, що 25 листопада 2015 року в Актовій залі Педагогічного коледжу відбувся літературно-музичний вечір «Осіннім вечором пречистим…», присвячений 90-річчю від дня народження українського письменника Миколи Петренка.

Микола Євгенович Петренко – член Національної Спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Павла Тичини, Юрія Яновського, Маркіяна Шашкевича, Богдана Лепкого, нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, Великим Золотим Знаком (Німеччина). Автор понад ста книг – це проза, поезії, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні твори.

Світлини: Володимира Крука Більше фото