«Як зробити інтелект ресурсом для розвитку України?»: відкрита дискусія за участю експертів і громадськості Львова

У рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Інформаційним центром ЄС, що функціонує у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ініціювали проведення 13 травня 2016 року відкритої дискусії «Як зробити інтелект ресурсом для розвитку України?», у якій взяли участь науковці та громадськість м. Львова.

Про інтеграцію України у європейський освітній і науковий простір йшлося у виступі доцента кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин,  координатора Програми Еразмус+ у ЛНУ ім. Івана Франка Оксани Краєвської. Науковець зокрема розповіла про освітні програми ЄС та можливості для студентів і викладачів з України, а також поділилася досвідом участі Львівського національного університету імені Івана Франка в проектах Еразмус Мундус, Темпус, Жана Моне та Еразмус+.

Експерт з реформування вищої освіти, координатор програм Темпус та Еразмус+, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Рашкевич розповів про програми Темпус та Еразмус+ в Україні й охарактеризував передумови наближення вищої освіти України до європейських практик.

На культурних передумовах, необхідних  для розвитку інтелектуального капіталу України наголосила викладач критичного мислення в УКУ, соціолог, учасниця Несторівської групи, старший аналітик компанії pro.mova Вікторія Бриндза.

Співзасновниця Центру інноваційної освіти «Про.Світ», краудфандингової платформи для освітніх проектів GoFundEd, віце-куратор спільноти Global Shapers Lviv Hub – ініціативи Всесвітнього Економічного Форуму Лілія Боровець закцентувала увагу на  освітніх новаціях в Україні та глобальних тенденціях в освіті. Експерт поділилась досвідом успішних практик громадської організації Центру інноваційної освіти «Про.Світ».

Опираючись на досвід роботи в головному управлінні економіки Львівської обласної адміністрації, зокрема у відділі розвитку малого та середнього бізнесу, керівник Західноукраїнського офісу Європейської бізнес асоціації Мар’яна Луцишин розповіла про інтелектуальний капітал і бізнес, навчання та бізнес, про  специфіку розробки регіональних програм для розвитку малого та середнього підприємництва.

У дискусії також взяли участь директор Інформаційного центру Європейського Союзу при ЛНУ ім. Івана Франка, завідувач кафедри країнознавства та міжнародного туризму, професор Наталія Антонюк, доцент кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби ЛНУ імені Івана Франка, координатор проекту Програми імені Жана Моне (Еразмус+) Роман Калитчак, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук, старший інспектор відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти і науки Марія Іщенко, консультант центру європейської інформації Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Грудень, викладач Української академії друкарства Марія Дацко, заступник директора Львівського техніко-економічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» Мар’яна Здоровега.

Додамо, що з метою поширення європейських цінностей і підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС Представництво ЄС в Україні проводить серію інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів) у різних містах України.

Більше фото